RSS
Новости
31 мая 2019, 14:18
НКРЕКП зобов'яже "Енергоринок" забезпечити функціонування "зеленої" енергетики до початку повноцінної роботи Гарантованого покупця
Як повідомила НКРЕКП на своєму сайті, проект відповідного документу буде розміщений для обговорення на сайті регулятора 4 червня.

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) має намір прийняти постанову, якою тимчасово покладе на держпідприємство "Енергоринок" функції Гарантованого покупця, зобов'язаного викуповувати "зелену" електроенергію з гарантованого державою тарифом і забезпечувати розрахунки за неї в новому ринку (запуск якого поки не відкладений і намічений на 1 липня 2019 року).

"З огляду на те, що гарантований покупець може не функціонувати в повному обсязі до початку дії нового ринку е/е, з метою забезпечення початку функціонування нового ринку е/е в встановлені законом терміни ДП" Енергоринок ", як ліцензіат з оптового постачання е/е зобов'язаний тимчасово, до початку діяльності гарантованого покупця як окремого підприємства, здійснювати діяльність по виконанню функцій гарантованого покупця, в тому числі дотримуватися ліцензійних умов та інших нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електроенергії", - роз'яснила НКРЕКУ.

Регулятор нагадав, що Кабмін постановою від 17 квітня створив окреме держпідприємство "Гарантований покупець" на базі "Енергоринку". НКРЕКУ, постановою №641 від 26 квітня, затвердила порядок купівлі е/е за "зеленим" тарифом і відповідний договір з виробниками.

Однак процес оформлення договірних відносин поки не почався, - висловили стурбованість учасники ринку "зеленої" енергетики. В даний час також є не визначеним джерело компенсації різниці між "зеленим" тарифом, за яким купується  е/е, і ринковою ціною е/е.

В кінці травня ДП "Енергоринок" нагадало, що з 1 липня припиняється закупівля е/е за "зеленим" тарифом. На підприємстві також відзначили, що порядок оформлення договірних відносин купівлі-продажу е/е, виробленої з альтернативних джерел енергії, в новому ринку передбачений законом "Про ринок е/е".

Як повідомлялося, на 1 липня 2019 року в Україні заплановано запуск нової моделі ринку е/е. Єдиний покупець і продавець е/е - ДП "Енергоринок" - ліквідується. Вводяться двосторонні договори між виробниками та постачальниками / споживачами, біржі - ринок "на добу вперед" і внутрішньодобовий ринок, а також балансуючий ринок, на якому буде розраховуватися вартість небалансів (різниці між прогнозним і фактичним споживанням), 

Народні депутати Олександр Домбровський (глава профільного Комітету ВР) і Лев Підлісецький 22 травня 2019 року зареєстрували законопроект №10318 про перенесення запуску нового оптового ринку е/е на три місяці - з 1 липня на 1 жовтня поточного року. Проект пропонує внести до перехідних положень закону "Про ринок е/е" і перенести дату запуску нових сегментів оптового ринку е/е на 1 жовтня.

Народні депутати Олексій Рябчин і Юрій Чижмарь 23 травня зареєстрували законопроект про перенесення запуску енергоринку на 9 місяців. Комітет Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки на засіданнях 28 травня і 30 травня через відсутність кворуму не зміг розглянути законопроекти про перенесення запуску нового ринку е / е на три місяці.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое