RSS
Новости
31 мая 2019, 20:41
Японці створили суперсталь - вдвічі міцніше і легше звичайної
Інженери японської компанії Nippon Steel «перевинайшли» сталь, зробивши її майже в два рази міцніше. Це допоможе компанії вижити в умовах, коли її основні клієнти - автомобільні компанії - все частіше вважають за краще алюміній.

Напротязі  десятиліть сталь залишалася найпопулярнішим матеріалом в автомобілебудуванні.  Однак тепер виробники все частіше відмовляються від цього металу, оскільки він занадто важкий для виробництва електромобілів і економічних машин з ДВС.

Це тривожні новини для японської сталеливарної корпорації Nippon Steel, яка поставляє автовиробникам близько 30% своєї продукції, повідомляє Bloomberg.  У спробі зберегти клієнтів японська корпорація в квітні минулого року відкрила дослідницький відділ, співробітники якого повинні були «перевинайти» сталь, зробивши її більш легкою.

На початку цього року були оприлюднені перші результати цих досліджень.  Інженери Nippon Steel створили комбінацію з декількох сучасних сортів сталі.

Отриманий матеріал має міцність на розтягнення у 2000 МПа - в кілька разів вище, ніж у традиційної стали.

«Суперсталь» стала основою для цільнометалевого автомобільного кузова, який важить на 30% менше звичайного.  За рахунок високої міцності в конструкції можна використовувати більш тонкі арматурні стержні і кузовні панелі.

На думку інженерів Nippon Steel, ідея про те, що сталь морально застаріла, не відповідає дійсності.  Завдяки новим розробкам, цьому металу вдасться на рівних конкурувати з алюмінієм, вуглецевим волокном, магнієм і іншими легкими конструкційними матеріалами.

Раніше повідомлялося, що інженери з Австралії на 3D-принтері надрукували сталеві інструменти, які ріжуть титан.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое