RSS
Новости
7 июня 2019, 16:20
Андрій Коболєв: оновлений "енергетичний" додаток має розширити можливості для об’єднання енергетичних ринків України та ЄС
Голова НАК „Нафтогаз” Андрій Коболєв розповів на своій сторінці у Facebook про прийняття Верховною Радою "енергетичного" додатку та зазначив, що в разі виконання приписів додатку органами влади, Україна наблизиться до інтеграції вітчизняного енергоринку з енергоринком ЄС.

6 червня Верховна Рада ухвалила оновлений додаток до Асоціації з ЄС. Коболєв вважає, що внесення змін сприятиме об’єднанню енергетичних ринків України та ЄС. До того ж, голова "Нафтогазу" зазначив, що ратифікація досягне максимальної ефективності за умови чітких та послідовних дій органів влади - Кабміну, НКРЕКПу, „Міненерговугілля”.

Андрій Коболєв розповів, що тепер чекає на Україну:

1. „Україна зобов’язалася впроваджувати регламенти та рішення ЄС як норми прямої дії.

Мережеві кодекси ЄС про тарифи на транспортування газу, розподіл потужності в газотранспортних системах та обмін даними по транскордонним газопроводам – без змін до структури та тексту. Це вкрай важливо для учасників ринку, які готові працювати за європейськими правилами. Понад те, це важливо для захисту стратегічної ролі України як транзитера природного газу та великого гравця на ринку газу ЄС. Зокрема, наразі Нафтогаз захищає свою позицію в арбітражі проти Газпрому саме посилаючись на мережевий кодекс ЄС про тарифи”;

2. „Україна може консультуватися з ЄС, перш ніж змінювати енергетичне законодавство, охоплене оновленим «енергетичним» додатком.

По суті, все законодавство на ринку природного газу є таким. На мій погляд, це може мати позитивний стабілізуючий ефект – дозволить ухвалювати рішення більш зважено, з кращим обґрунтуванням та горизонтом планування”;

3. „ЄС інформуватиме Україну про підготовку будь-яких змін до законодавства в сферах, що охоплені оновленим «енергетичним» додатком.

Це дозволить нам ефективно відстоювати свої інтереси при корегуванні європейського законодавства, вчасно готуватися до змін”.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: facebook.com
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое