RSS
Новости
14 июня 2019, 16:09
Перша партія ЗПГ з найбільшого в світі плавучого судна-заводу була відправлена із Австралії в Азію
Партія зрідженого природного газу з судна Prelude буде поставлена споживачам в Азії.

Гігантський виробничий об'єкт викачує газ із морських глибин і перетворює його в рідину для відвантаження ЗПГ на газовози.


судно

Плавучий завод довжиною 488 метрів пришвартований в Індійському океані, в 485 км на північний схід від австралійського прибережного міста Брум.

Водотоннажність судна, при повному завантаженні, становить 600 тис. тонн, що в 5 разів більше, ніж показники найбільшого авіаносця в американському флоті.

Рішення про будівництво заводу належить нафтогазовому гіганту Royal Dutch Shell. Компанія не розголошує вартість проекту, але фахівці консалтингового агентства Wood Mackenzie підрахували, що витрати на будівництво Prelude склали близько 17 млрд. доларів.

Згідно технічних характеристик, Prelude зможе відвантажувати 3,6 млн. тонн ЗПГ на рік, плюс 1,3 млн. тонн легкої сирої нафти (конденсату) та 400 тисяч тонн зріджених вуглеводневих газів (ЗВГ).

Мартен Ветселаар, директор Shell за напрямком інтегрованих проектів, заявив, що Prelude є частиною глобального газового портфеля компанії і буде відігравати важливу роль в задоволенні споживчого попиту на екологічно чисту енергію. 

судно

Компанія, що заробляє на віддалених газових родовищах

Shell перейшла на виробництво ЗПГ у морі в рамках свого плану по "монетизації" віддалених газових родовищ.

Prelude не може самостійно пересуватися, але після виснаження пласта, цей плавучий завод можна відбуксувати на іншу ділянку і поставити на якір за допомогою ланцюгів, закріплених на морському дні.

Запуск Prelude знаменує собою завершення періоду масштабного розширення австралійської ЗПГ-промисловості, яка налічує 8 проектів за останні 10 років загальною вартістю близько 200 млрд. доларів.

Як повідомлялося раніше, Shell планує до початку 2030 х рр. стати найбільшим постачальником електроенергії в світі.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: forbes.com
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое