RSS
Новости
21 июня 2019, 12:25
Програмний комплекс "Укренерго" 26 червня отримає достатній функціонал для забезпечення роботи нових сегментів оптового ринку електроенергії
Напередодні наміченого на 1 липня запуску нової моделі оптового ринку електроенергії НЕК "Укренерго" провело масштабне оновлення модуля балансуючого ринку і ринку допоміжних послуг платформи MMS і працює з ДП "Оператор ринку" по організації обміну даними з платформою XMTrade | PXS, яка забезпечить функціонування біржових сегментів - ринку "на добу вперед" і внутрішньосуточного ринку.

Як повідомила прес-служба "Укренерго", 26 червня на платформі MMS будуть встановлені модуль планування активації і видачі диспетчерських команд і модуль фінансових гарантій (їх розробка затрималася через блокування платежів за контрактом з розробниками MMS), після чого платформа отримає весь мінімально необхідний функціонал для роботи в новій моделі ринку електроенергії.

Станом на 20 червня на платформі MMS зареєстровано 432 компаній з понад 1000 ліцензіатів на ринку електроенергії, в тому числі всі великі енергогенеруючі компанії та всі оператори системи розподілу.

Разом з тим в тестових операціях досі беруть участь в основному великі і середні компанії, торгові графіки електроенергії (двосторонні договори з купівлі-продажу) представляють 95 компаній. Частина учасників ринку подає некоректні дані про торговельні графіки (двосторонніх договорах) і фізичних графіках виробництва і поставки електроенергії, що спотворює загальну картину обсягу торгів на сегментах ринку і не дозволяє прогнозувати його можливі показники після 1 липня, підкреслюють в "Укренерго".

Оператор системи передачі також стурбований тим, що більшість генеруючих компаній до сих пір не подало дані для реєстрації віртуальних точок комерційного обліку (ТКО) на кордонах суміжних зон обліку. На сьогодні в системі зареєстровано всього 1% очікуваного обсягу ТКО, що унеможливлює збір даних обліку електроенергії з більшою частиною енергосистеми (відповідно до Кодексу комерційного обліку, з 1 липня для розрахунків на енергоринку можна враховувати дані обліку лише з офіційно зареєстрованих ТКО) .

В липні 2019 року в Україні заплановано запуск нової моделі оптового ринку електроенергії на виконання закону "Про ринок електроенергії", прийнятого у квітні 2017 року. Передбачається перехід від роботи за моделлю "єдиного покупця" до конкурентного механізму, який передбачає двосторонні договори між виробниками та споживачами, постачальниками, введення балансуючого ринку, ринку "на добу вперед" і внутрішньосуточного ринку. Буде існувати також ринок допоміжних послуг.

У липні 2018 року "Укренерго" підписало контракт на постачання програмного забезпечення для нових сегментів нового оптового ринку електроенергії  (платформи MMS, Мarket Management System) з консорціумом компаній IP Systems (Угорщина), Smart Tech (Австрія) і Siemens Austria на загальну суму $ 8 млн. У квітні почалося тестування роботи ПО.

Нагадаємо, що Рада національної безпеки і оборони пізніше ухвалить рішення щодо запровадження ринку електроенергії в Україні, якщо не буде знайдено компроміс.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Народні депутати, члени комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олексій Рябчин та Юрій Чижмарь зареєстрували ще один законопроект №10318-1 про перенесення дати запуску нового ринку електричної енергії з 1 липня 2019 р. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!