RSS
Новости
21 июня 2019, 19:33
На Запорізькій АЕС почалося будівництво сховища легкого типу
На Запорізькій АЕС розпочалася робота над будівництвом ангарного сховища легкого типу. Цей об’єкт – продовження вдосконаленого комплексу з переробки радіоактивних відходів ЗАЕС, але водночас і самостійний об’єкт.

«Протягом більше 30 років ми збираємо радіоактивні відходи зі всієї атомної станції. І на даний час місткість сховищ, які були передбачені проектом для шести енергоблоків, добігає кінця. Вони заповнені десь на 90 відсотків. Варто нагадати, що згідно з проектом, на території Запорізької АЕС ще у 80-х роках було відведено місце для продовження сховища для зберігання РАВ, такого ж типу, як і ті, які працюють сьогодні – капітальні залізобетонні сховища. Проте ми пішли іншим шляхом, оскільки розуміємо, що рано чи пізно настане момент, коли РАВ необхідно буде вивозити з майданчика Запорізької АЕС. Тому ми переробили проект капітального сховища на сховище легкого типу», – пояснив заступник начальника цеха дезактивації з експлуатації та поводження з радіоактивними відходами Сергій Піхтін.

У сховищі легкого типу розміщуватимуть РАВ, вже упаковані  в спеціальні «бочки» -контейнери. Далі їх встановлятимуть у ще одні контейнери – залізобетонні (за принципом матрьошки). Один такий залізобетонний контейнер здатен розмістити одразу чотири «бочки» з РАВ.

Відповідно до проекту, сховище легкого типу розраховане на 1300 залізобетонних контейнера. І враховуючи, що в кожному з них буде по чотири «бочки», тож в загальній кількості сховище зможе одночасно розмістити 5200 контейнерів з РАВ.

Майданчик для сховища легкого типу будується безпосередньо біля комплексу з переробки РАВ. На сьогоднішньому етапі робіт будівельники та підрядна організація встановлюють спеціальні залізобетонні сваї, які стануть своєрідною «подушкою» для фундаменту сховища. В наступному ж році почнуть зводити конструкції стін, адже сховище хоч і легке, але все ж таки передбачається закритого типу.

В майбутньому під його дахом ходитиме кран, який буде розташовувати залізобетонні контейнери по затвердженому плану, згідно з експлуатаційною документацією, а також чергою вивезення контейнерів з майданчику Запорізької АЕС на постійне захоронення. Орієнтовно повністю цей об’єкт буде здано в експлуатацію у 2021 році.

«По суті, ангарне сховище легкого типу стане таким собі ланцюгом між тимчасовими сховищами, що зараз експлуатуються на території Запорізької АЕС, і державним сховищем, куди ці контейнери передаватимуться на постійне захоронення»,  – підкреслив Сергій Піхтін.

Комплекс з переробки РАВ з його сучасними технологіями та потужним обладнанням, сухе сховище відпрацьованого ядерного палива, яке за роки свого функціонування підтвердило екологічну безпечність та економічну доцільність, ангарне сховище легкого типу, все це – ланки одного ланцюжка і підтвердження того, що про майбутнє фахівці атомної станції думають вже зараз.

Раніше повідомлялося, що на Запорізькій атомній електростанції встановлять сонячну станцію потужністю 13,6 МВтСЕС буде зведено у рамках пілотного проекту "Сонечко", який реалізує Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом".

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: energoatom.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое