RSS
Новости
21 июня 2019, 20:38
Bloomberg: до 2050 вітер і сонце забезпечать 92% енергопотреб ЄС
Аналітична компанія BloombergNEF представила новий звіт про розвиток відновлюваної енергетики. За оцінкою BNEF, енергія сонця і вітру вже сьогодні стала найдешевшим варіантом для введення нових енергетичних потужностей в двох третинах світу. Подальший розвиток галузі призведе до того, що до 2050 року сонце і вітер будуть виробляти 48% світової електроенергії. Сьогодні їх частка - близько 7%.

Внесок вугілля в світову генерацію електрики за тридцять років скоротиться з нинішніх 37% до 12%, а нафта практично перестане використовуватися для цих цілей.  Частка природного газу, а також атомної та гідроенергетики зміниться мало.

Швидше за все процес переходу на ВДЕ буде йти в Європі.  Завдяки жорсткій політиці до 2050 року 92% електрики в ЄС будуть вироблятися на основі чистих джерел.  У США і Китаї декарбонізація займе більше часу.

За прогнозом BNEF, до 2050 року попит на електроенергію зросте на 62%.  Будівництво нових генеруючих потужностей потребує інвестицій в розмірі $ 13,3 трлн.  З них на енергію вітру доведеться $ 5,3 трлн, а на енергію сонця - $ 4,2 трлн.  Крім того, $ 840 млрд буде витрачено на розгортання систем зберігання енергії.

Автори звіту відзначають, що, незважаючи на бурхливе зростання ВДЕ, перспективи утримати глобальне зростання температур на рівні 2ºС залишаються туманними.  З одного боку, траєкторія декарбонізації багатьох країн сумісна з цілями Паризької угоди, щонайменше, до 2030 року.  Однак потім буде потрібно набагато більше зусиль по скороченню викидів парникових газів, включаючи розвиток атомної і водневої енергетики, а також систем уловлювання вуглекислого газу.

Раніше повідомлялося, що впровадження ВДЕ - це 75% перемоги над глобальним потеплінням.  До такого висновку прийшли аналітики Міжнародного агентства відновлюваної енергії IRENA.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!