RSS
Новости
21 июня 2019, 21:44
Imec починає дослідне виробництво літієвих акумуляторів з подвоєною щільністю зберігання енергії
Днями в Берліні на конференції European Electric Vehicle Batteries Summit 2019 група розробників Imec розповіла і представила пробні твердотільні акумулятори, щільність запасу енергії в яких в два рази перевищує можливості сучасних літієво-іонних акумуляторів з рідким електролітом.

Це означає, що акумулятор за технологією Imec може запасти до 400 Вт · год/л і заряджатися зі швидкістю 0,5 Кл (за дві години). 

Що важливо, на базі кампуса загальноєвропейського проекту EnergyVille в Генку (Бельгія) починається розгортання дослідної лінії з випуску акумуляторних осередків нового типу ємністю 5 А · год, які зможуть отримати всі зацікавлені в новій технології компанії і організації.

Мова йде про акумулятор з твердим електролітом або літій-металевих батареях.  Технологія поєднує використання винайденого в Imec нанокомпозитного електроліту і традиційних літій-метал-фосфатних акумуляторів.  В акумуляторах використовується стандартний катод від літій-метал-фосфатної батареї і анод з металевого літію.  Використання діючих промислових технологій дозволить з найменшими витратами перевести виробництво з випуску актуальних літієво-іонних акумуляторів на виробництва акумуляторів за новою технологією.

Примітно, що твердотільний електроліт стає твердим в процесі сушіння після виготовлення. Для цього використовуються стандартні промислові сушарки, а на дослідній лінії для цього передбачено приміщення площею 100 м2 (приміщення з виробничою лінією займає 300 м2).  Початкова рідка фаза електроліту дає можливість простого і без порожнин заповнення банки акумулятора і повного контакту з обома електродами.  У процесі сушіння електроліт стає твердим і набуває нові чудові якості.

 У наступному році розробники обіцяють подвоїти щільність зберігання енергії в літій-металевих акумуляторах, а до 2024 року представити батарею з можливістю зберігати 1000 Вт · год / л і заряджатися зі швидкістю 2-3 Кл (за півгодини).

Раніше повідомлялося, що вчені з Токійського університету розробили матеріал, який може значно продовжити термін служби батарей, а також надати їм більш високу ємність.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: 3dnews.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!