RSS
Новости
5 июля 2019, 10:02
Китайська Xunlight розробила технологію нанесення тонкоплівкових фотоелементів на сталеві листи
Китайська Xunlight розробила технологію нанесення аморфних тонкоплівкових сонячних елементів на сталеві листи, отримавши таким чином гнучкі сонячні батареї.

Цей винахід значно розширює сферу застосування сонячних батарей. Звичні сонячні батареї жорсткі, тендітні та важкі, і їх застосування завжди обмежувалося плоскими статичними поверхнями.

Новий матеріал повинен бути дешевше звичайних сонячних батарей, оскільки товщина аморфного шару в 100 разів тонше звичного кристалічного: 1 мікрометр проти 150- 200 мікрометрів кристалічного фотоелемента. Так, ефективність гнучкого фотоелемента буде нижче, вона складе близько 8%, в той час як монолітні кристалічні фотоелементи можуть мати ефективність понад 20%.

Але величезний плюс гнучких фотоелементів саме в тому і полягає, що вони знайдуть своє застосування саме в тих місцях, де використання жорстких сонячних батарей неможливе або утруднене: на дахах будинків зі складним профілем, на автомобілях, в мобільних установках, адже нову батарею можна згорнути в рулон і розгорнути при необхідності, навіть на звичайних ліхтарних стовпах.

Нагадаємо, що у компанії Panasonic заявляють про серйозний намір використовувати гетероструктурну технологію під час виробництва сонячних елементів і прагнення досягти ефективності рівня ++.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: sunnik.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!