RSS
Новости
5 июля 2019, 14:10
Новий рекорд ефективності для гнучких тонкоплівкових фотоелементів - 20,8%
Вчені з Швейцарського федерального інституту досліджень і випробувань матеріалів (EMPA) зуміли вперше досягти рекордної ефективності 20,8% для фотоелементів CIGS (селенід міді-індіягаллія) на гнучких полімерних підкладках.

За даними інституту, лабораторія Empa по тонким плівкам і фотовольтаїці під керівництвом Айодхьи Н. Тиварі перевершила власний рекорд на 0,4%.

Новий рекорд є результатом поєднання трьох основних удосконалень, пояснює Ромен Каррон, керівник дослідницької діяльності CIGS в лабораторії Empa.

"Спочатку ми ретельно відкоригували хімічний склад шару поглинача, щоб поліпшити його електронні та оптичні властивості. Потім ми розробили нові методи легування лужних металів. Нарешті, ми скоригували властивості переходу між абсорбером і буферним шаром / контактом з фронтальної сторони, щоб підвищити потужність фотоелемента''.

Гнучкі сонячні батареї на основі селеніду міді-індію-галію вже є в продажу, зокрема, від дочірньої компанії Empa - Flisom, заснованої Тиварі.

«Висока ефективність, яку ми досягли в нашій лабораторії, демонструє потенціал цієї технології. Майбутні розробки будуть спрямовані, зокрема, на перенесення нашого нового процесу з лабораторії в промисловий масштаб, щоб підвищити вироблення електроенергії і рентабельність сонячних електростанцій», - каже Тиварі.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: sunnik.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое