RSS
Новости
5 июля 2019, 16:36
Акумуляторні батареї починають з'являтися на круїзних лайнерах, а в Арктику відправився перший гібридний корабель
Повністю електричні морські судна вже нікого не дивують, але зазвичай це пороми, які перевозять пасажирів і вантажі на короткі відстані. Тепер, круїзні лайнери також почали оснащувати акумуляторами.

Norled, норвезький оператор першого повністю електричного порома Ampere, представив статистику за більш ніж дворічний період експлуатації цього судна. У компанії стверджують, що Ampere дозволяє скоротити викиди на 95%, а витрати на 80%.

Fjord1, великий норвезький транспортний конгломерат, який керує 75 судами, підписав з Havyard Group контракт на будівництво флоту електричних поромів. Інші міста та країни також планують електрифікувати свої морські судна. Два великих, нових повністю електричних пороми вже йдуть в Канаду, а в наступному році перший подібний корабель вийде на маршрут з Норвегії до Нью-Йорка.

Гібридні круїзні кораблі

Такі кораблі об'єднує те, що всі вони плавають на відносно короткі відстані. Для того щоб судна могли здійснювати перевезення на великі дистанції, потрібно удосконалити акумуляторні технології.

Судноплавна індустрія вже зараз починає шукати способи вирішення цього завдання, а гібридні системи в даний час розцінюються як найбільш оптимальний варіант.

Гібридний круїзний корабель Roald Amundsen, який може перевозити до 500 пасажирів, на цьому тижні відправиться в свій перший рейс в Арктику з Північної Норвегії. Експедицію організовує круїзний оператор Hurtigruten.

судно

Як повідомив виконавчий директор компанії, Даніель Ск’єлдам, корабель працює в основному на паливі, але він також оснащений акумуляторним блоком, який забезпечує функціонування судна протягом 45-60 хвилин.

Батареї можна заряджати від електромережі, або ж використовувати надлишки енергії, які виробляють двигуни.

"Наша система дозволяє накопичувати надлишкову енергію з двигунів, а потім знову передавати її силовій установці корабля, коли в цьому є необхідність. Таким чином, ми можемо істотно скоротити викиди не використовуючи зарядні станції", - зазначив Ск’єлдам. У компанії очікують, що акумуляторні блоки допоможуть зменшити витрату палива і приблизно на 20% скоротити викиди вуглекислого газу.

судно

Виконавчий директор Hurtigruten також додав: "Ми сподіваємося, що в найближчі роки батареї стануть важливою частиною судноплавства. Ми, звичайно, не очікуємо, що наші кораблі будуть працювати тільки на акумуляторах, оскільки складно уявити судно, яке зможе плавати 18-20 днів по ділянкам, де немає зарядних станцій ".

Варто відмітити, що Норвегія збирається перетворити свої фіорди в "першу в світі морську зону з нульовим рівнем викидів".

Круїзні судна дальнього плавання роблять лише перші кроки в питаннях переходу на електричні силові агрегати.

Оскільки, такі кораблі можуть завдавати значної шкоди навколишньому середовищу, їх електрифікація принесе значну користь. Більш широке застосування батарей і сонячної енергії в судноплавної промисловості допоможе істотно зменшити забруднення океану і кількість шкідливих викидів в атмосферу.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: electrek.co
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое