RSS
Новости
5 июля 2019, 21:20
«Водень Європа» анонсувала нову грантову програму - Україна серед претендентів
Новий склад Єврокомісії впроваджує грантову програму для реалізації водневих проектів у Європі. Україна претендуватиме на отримання цього гранту.

Про започаткування програми повідомили в ході другої Генеральної асамблеї провідних європейських асоціацій Hydrogen Europe («Водень Європа») «General Assembly Meeting» в Брюсселі.

Також, напередодні Європарламент ухвалив резолюцію для Єврокомісії, в якій затвердив перехід європейської енергетики на водневі технології. Метою резолюції є безпечний перехід європейців на доступну, конкурентоспроможну та стабільну енергосистему. Відтепер на  законодавчому рівні також закріплено основний пріоритет європейської енергетики -  відновлювальний енергоносій - водень.

Серед ініціатив - грантова програма для реалізації соціально-важливих водневих проектів. Вона покриватиме 100% фінансування. Вже визначені терміни та карта країн, на території яких поширюється ініціатива. Серед них є і Україна. Енергетична асоціація «Українська Воднева Рада» вже готує заявку на участь в програмі. Президент української асоціації Олександр Рєпкін особисто взяв участь у засіданні Генеральної асамблеї в Брюсселі. Він зазначив, що грант Євросоюзу може стати одним з ключових кроків для розвитку водневої галузі в Україні. Адже сьогодні головними складнощами для розвитку цього напрямку є відсутність фінансування та готової законодавчої бази.

“Запуск такої грантової програми дуже важливий для України. В наших руках є робочий інструмент та лише від нас залежить, наскільки ефективно ми зможемо його використати. Ми добре розуміємо необхідність зовнішньої співпраці та взаємодії. На сьогодні наша енергетична асоціація підписала меморандуми про співпрацю з Латвією, Німеччиною та Чехією. В рамках асамблеї ми обговорили можливість укладання спільних меморандумів з низкою додаткових національних асоціацій”, - розповів Олександр Рєпкін.

Окрім того, на засіданні асамблеї представники Hydrogen Europe підкреслили стрімкий розвиток української енергетичної асоціації та відзначили Українську Водневу Раду як одного з найпотужніших та перспективних членів асоціації.

“Насправді, бути асоційованим членом найбільшої водневої асоціації Європи та приймати особисті привітання від президента асоціації Валері Буле - почесно та дуже відповідально для нас. Також, це унікальна можливість для України, як для країни не зі складу Євросоюзу”, - відреагував Олександр Рєпкін.

Зокрема, позитивні відгуки отримала українська “дорожня карта” розвитку водневих технологій, план розвитку водневої енергетики 2020-2030 та національна воднева стратегія 2035, представлена українцями. За оцінками міжнародних експертів, “дорожня карта” впровадження водневих технологій в Україні, яку презентувала українська делегація в Ганновері - програма, яку необхідно втілювати в Україні вже сьогодні.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое