RSS
Новости
12 июля 2019, 14:56
НКРЕКП прийняла нові тарифи «Укренерго» на друге півріччя 2019 року
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила тариф на послуги з передачі електроенергії магістральними мережами на 2 півріччя 2019р для ДП «НЕК «Укренерго» в розмірі 312,14 грн/МВт-год (без ПДВ), що на 10,2% менше, ніж затверджений 7 червня (347,43 грн/МВт-год).

Відповідне рішення було прийняте на сьогоднішньому засіданні регулятора.

Даний тариф почне діяти з 1 серпня. Тариф включає витрати пов’язані з купівлею електроенергії з метою компенсації технологічних втрат – 1,162 млрд грн, на виконання спеціальних обов’язків із забезпечення збільшення частки виробництва е/е з альтернативних джерел – 12,397 млрд грн. Усього витрат передбачено в розмірі 16,917 млрд грн, а обсяг передачі е/е – на рівні 54,195 тис МВт-год.

Коментуючи прийняття нової ставки тарифу на передачу, голова «Укренерго» Всеволод Ковальчук зазначив, що він не заперечує проти прийняття постанови та підтримує дане рішення. За його словами, тих коштів, які передбачені в тарифі, має вистачити на закупівлю технологічних втрат електроенергії в умовах сьогоднішнього ціноутворення.

Також, регулятор схвалив проект тарифу на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління на 2 півріччя 2019 року в розмірі 8,90 грн/МВт-год, який також починає діяти з 1 серпня. Нова ставка на 9,5% вища за попередню. В новий тариф включено витрати на закупівлю допоміжних послуг в розмірі 428,7 млн грн.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!