RSS
Новости
12 июля 2019, 20:37
Глобальні інвестиції в чисту енергетику в 1-й половині 2019 року знизилися на 14%
Згідно з даними BloombergNEF (BNEF), в першій половині 2019 року обсяг інвестицій у відновлювану енергетику в Китаї, на найбільшому в світі ринку, знизився на 39% і склав 28,8 млрд доларів. Це є найнижчим показником за півріччя з 2013 року.

Падіння активності в Китаї пов'язане зі зміною механізму підтримки сонячної і вітрової енергетики - переходом від фіксованих тарифів до конкурсних відбором.
 
В результаті такого китайського «демаршу» глобальні інвестиційні показники за 1 півріччя 2019 року знизилися до 117,6 млрд доларів США - на 14% в порівнянні з першою половиною 2018 роки (BNEF враховує інвестиції в ВДЕ, крім великих ГЕС, і «розумні енергетичні технології »).
 
Автори вважають, що падіння, з великою часткою ймовірності, є тимчасовим, оскільки в КНР в даний час проходить загальнонаціональний тендер в сонячній енергетиці, за результатами якого очікується приплив інвестицій.  Крім того, планується фінансування ряду великих проектів в офшорній вітроенергетиці.
 
В цілому інвестиції впали у всій «великій трійці» - в Китаї, США і Європі.  Однак в Штатах і ЄС спад незначний - 6% і 4% відповідно.  З великих ринків, зростання інвестицій відзначений в Індії, Бразилії та Японії.
 
BNEF зазначає, що якщо в промисловому сегменті сонячної енергетики і у вітроенергетиці сумарно інвестиції впали на 24% до 85,6 млрд доларів, що в значній мірі пояснюється фактором Китаю, то фінансування малих сонячних систем потужністю менше 1 МВт зросла на 32% і склало 23  , 7 млрд доларів США.  Це може, зокрема, свідчити про підвищення доступності сонячної енергетики для роздрібних споживачів.
 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!