RSS
Новости
19 июля 2019, 14:51
В Узбекистані планують виставити на продаж усі електростанції країни
В Узбекистані уряд планує реформу енергетичного сектору. В її рамках планується поетапно реалізувати інвесторам майже всі електростанції. Про це повідомив міністр енергетики країни Шерзод Ходжаєв на міжнародному енергетичному форумі у Ташкенті.

На форумі представили план реалізації реформ в енергетичному секторі країни до 2030 року.

«Найбільш оптимальним способом є реалізація частини пакетів акцій електростанцій приватним інвесторам і створення приватних підприємств за принципом ДПП (державно-приватного партнерства)», - повідомив Ходжаєв на презентації плану.

За словами чиновника, наступним етапом стане «реалізація активів електростанцій приватним інвесторам в цілому». «У кінцевому підсумку, у власності держави залишаться кілька гідроелектростанцій і АЕС.

Тобто, велика частина генерації буде зосереджена в приватних руках», - заявив Ходжаєв. Введення в експлуатацію першої атомної електростанції заплановано на 2028 рік, її будівництвом займається Росія.

Зараз в енергосистемі Узбекистану працюють електростанцій загальною потужністю 12,4 ГВт, в тому числі загальна потужність 10 теплових електростанцій становить 10,6 ГВт. Частина електроенергії виробляється ГЕС, що входять в структуру «Узбекгідроенерго», і автономними тепловими електростанціями промислових підприємств.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое