RSS
Новости
19 июля 2019, 21:13
Український стартап SolarGaps відкриває фабрику з виробництва розумних сонячних жалюзі
Український SolarGaps запустив власне виробництво зелених технологій. На фабриці виготовлятимуть флагманський продукт стартапу — «розумні» жалюзі та кастомні сонячні панелі для інших зелених технологій.

Потужність виробництва, яке розташується в селі Романків Обухівського району, складе 15 мегават на рік. Фабрика позиціонується як «зелена», з нульовими викидами CO2.

Зараз на фабриці зайняті 20 співробітників. Незабаром їх число планують збільшити до 100, SolarGaps відкрив нові вакансії.

У компанії не розкрили точну суму інвестицій в фабрику. Повідомляється, що це значна частина від залучених інвестицій — раніше компанія залучила 700 000 доларів приватних інвестицій та грант на 1 млн євро від Horizon 2020.

За словами CEO компанії Євгена Еріка, це перша в Україні «зелена фабрика» з нульовим викидом шкідливих речовин. Вона буде обладнана сонячними панелями на даху і вітряними млинами для створення та накопичення енергії, щоб покривати потреби виробництва. Зокрема, сонячні панелі на даху будуть генерувати близько 50 кіловат на годину.

На фабриці планують виготовляти не тільки жалюзі SolaGaps, але також комплектуючі для інших продуктів в сфері альтернативної енергетики. Серед перших замовників - виробник інверторів AFORE.

Для цього на базі фабрики планують створити тестову площадку, яка буде відкрита для всіх інноваторів в області відновлюваної енергетики. Тут можна буде протестувати свої винаходи і домовитися про партнерство.

“На майданчику ми пропонуємо молодим інноваційним компаніям тестувати їх винаходи на нашому обладнанні. Це вітряки, турбіни, похідні сонячних елементів і т.д. Плануються пілотні проєкти зі збереження згенерованої в процесі експериментів енергії, що в результаті, можливо, буде приводити до розробки нових спільних проектів і обміну досвідом. Крім того, надаючи майданчик для інших інноваційних зелених технологій, ми плануємо розширювати виробництво”, – пояснив Ерік.

Раніше повідомлялося, що український стартап SolarGaps отримав грант у розмірі 1 мільйон євро від Європейської комісії за програмою Horizon 2020 SME Instrument/Фаза 2. Компанія стала першим в Україні стартапом, який отримав таку суму на умовах безповоротного фінансування.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua.news
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!