RSS
Новости
26 июля 2019, 12:39
GE і LongWing Energy домовилися про $150 млн фінансування за участю OPIC 1-ї черги ВЕС в Запорізькій області на 98 МВт
General Electric (GE) і LongWing Energy SCA (Люксембург) оформили пакет боргового фінансування в розмірі $150 млн для першої черги Запорізької вітроелектростанції (ВЕС) в Запорізькій області потужністю 98 МВт, йдеться в повідомленні GE в четвер.

"Фінансування дозволить побудувати першу чергу, яка буде включати 27 наземних вітряних турбін GE Renewable Energy 3,6 МВт з діаметром ротора 137 м, висотою маточини 110 м і 15-річною угодою про повне обслуговування ("FSA")", - наголошується в релізі .

Згідно з ним, GE Energy Financial Services (GE EFS), як міноритарний інвестор проекту, працювала з фінансовою установою уряду США OPIC, щоб розблокувати проектне фінансування для Запорізької ВЕС - проекту, який реалізується з 2009 року.

У документі вказується, що позикове фінансування буде надано OPIC, а JP Morgan виступить хедж-провайдером.

GE уточнює, що Запорізька ВЕС стане для компанії четвертим проектом ВЕС в Україні із залученням її фінансування і її вітрогенераторних технологій.

Крім спонсора проекту LongWing Energy його співінвестором виступає VLC Renewables, йдеться в релізі.

Передбачається, що проект буде запущений в комерційну експлуатацію в 2020 році, буде виробляти понад 330 тис. МВт-год електроенергії на рік, забезпечуючи нею близько 170 тис. домашніх господарств.

Згодом проект Запорізької ВЕС заплановано розширити до 500 МВт, що зробить її найбільшою вітроелектростанцією в Україні та п'ятою - в Європі.

OPIC в кінці 2017 року схвалив проект надання кредиту на $ 150 млн і страхування з перестрахуванням на суму до $ 320 млн для будівництва компанією EuroCape великої ВЕС в Запорізькій області. Загальна вартість будівництва ВЕС тоді оцінювалася в 466 млн євро ($ 560 млн).

Передбачалося, що Apollo Global Management LLC для його реалізації виділить мезонінний кредит на 200 млн євро, а компанія LongWing Energy SCA, як акціонер, інвестує в капітал EuroCape і надасть йому позику на загальну суму до 84 млн євро (ця цифра може включати до 34 млн євро інвестицій від GE).

У свою чергу OPIC в рамках проекту погодилася виділити кредит на суму до $ 150 млн. Крім того американська фінустанова застрахує кредит на суму до $ 225 млн для Apollo, а також відсотки по цьому кредиту на суму до $ 50 млн. В рамках проекту страховку інвестицій LongWing в обсязі до $ 81 млн, як передбачалося, повинні були забезпечити Liberty MutualInsurance Europe Ltd і Indian Harbor Insurance Company (XL Catlin). У свою чергу OPIC перестрахує ризик цих компаній на суму до $ 45 млн.

Споруджується EuroCape Запорізька ВЕС розміщується за межами населених пунктів на території Дівненської, Добровської, Дунаєвської, Гірсовської, Надеждинської та Мордвинівської сільських рад в Приазовському та Мелітопольському районах Запорізької області. На території зазначених шести сільських рад планується встановити до 167 вітряних турбін з лінією електропередач 330 кВ на території сьомої – Новенської - сільської ради, а також за межами населеного пункту.

Раніше ЕлектроВісті писали, що ТОВ "Вінд Солар Енерджі" (Київ) планує побудувати вітроелектростнацію "Овруч" (Овруцький р-н Житомирської області) потужністю 25 МВт, повідомляється на сайті єдиного реєстру оцінки впливу на навколишнє середовище.

Також ТОВ "Вінд Солар Енерджі" (Київ) планує побудувати вітроелектростнацію "Лісова-2" (Коростенський р-н Житомирської обл.) потужністю 57 МВт.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое