RSS
Новости
26 июля 2019, 16:00
В Роттердамі запустять виробництво енергії з черствого хліба
В нідерландському місті Роттердам тепер буде постійно працювати виробництво електроенергії з черствого хліба. По місту встановили 130 контейнерів для збору черствого хліба, який потім переробляється для отримання біогазу.

хлеб

Пілотний проект BroodNodig був запущений 3 роки тому, це була приватна ініціатива, котра отримала підтримку від мерії. За цей час організатори зібрали 125 тисяч кг хліба – такої кількості достатньо, щоб забезпечити біогазом 50 квартир.

В разі використання такої ж кількості хліба для виробництва електроенергії, можна протримати 2 тисячі ламп ввімкненими цілий рік.

Роттердам – не перше місто в Нідерландах, де випробували спосіб отримання електроенергії із хліба. В минулому році, подібні контейнери для збору черствого хліба встановили в Амстердамі.

За статистикою Нідерландського центру з вивчення харчування Voedingscentrum, на кожного мешканця Нідерландів в рік припадає 41 кілограм викинутої їжі, з них 22% - це хліб і випічка.

Крім такого альтернативного використання хліба фахівці центру закликають розвивати проекти, які знижують кількість викидається хліба, в тому числі магазинами і ресторанами.

Такі проекти в Європі вже існують: наприклад, в Румунії магазини і ресторани зобов'язані віддавати їжу на благодійність за 3 дні до закінчення терміну придатності, а в Фінляндії вже 3 роки існує мобільний додаток, яке допомагає продавцям збувати продукти з терміном придатності за зниженою ціною.

Раніше ЕлектроВісті розповідали, як в Амстердамі впроваджують систему розумного споживання: меблі з біопластика, екомонети, друге життя будинків і багаторазові упаковки для їжі.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: news.am
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!