RSS
Новости
2 августа 2019, 19:31
Фонд держмайна знову просить пільг для державних ТЕЦ
Фонд державного майна буде просити Кабінет міністрів продовжити на новий опалювальний сезон знижену норму розрахунків за газ для ТЕЦ, що знаходяться в його управлінні. Про це в.о. голови ФДМ Віталій Трубаров повідомив в Facebook.

 

Глава Фонду нагадав, що згідно з рішенням уряду, НАК "Нафтогаз України" надає номінації на газ тільки тим ТЕЦ, рівень розрахунків яких не нижче 90%.

 "Борги комунальних підприємств та низький розрахунок населення за минулий опалювальний сезон не дозволяє державним ТЕЦ отримати необхідні номінації на газ", - повідомив Трубаров.

 Чиновник уточнив, що поточний рівень розрахунків за газ ТЕЦ під управлінням Фонду не досягає цього рівня.  Зокрема, Херсонської ТЕЦ - 78%, Сєвєродонецької - 79%, Миколаївській - 93%, Одеській - 84%, Дніпровської -63%, Криворізької - 56%.

 "У минулому році Фонд через постанову уряду домігся, щоб для виробників теплової енергії, що входять в управління Фонду, рівень був знижений до 60%.  У цьому році Фонд теж буде ініціювати зниження рівня розрахунків, і без прийняття Кабміном відповідної постанови питання своєчасного запуску ТЕЦ буде під великим питанням ", - підкреслив Трубаров.

 Глава Фонду зазначив, що державні теплоелектроцентралі потрібно або приватизувати або невідкладно передавати органам місцевої влади, які вже на місцях повинні визначитися, як врегулювати питання боргів.

 "На наступному тижні Фонд проведе оперативну нараду з керівництвом ТЕЦ, представниками місцевої влади і НАК" Нафтогаз України ", на якому обговорить отримання номінацій на газ і рівень розрахунків за спожите тепло.  Варто також обговорити і кадрове питання , через неналежне виконання керівниками ТЕЦ покладених на них обов'язків ", - повідомив чиновник.

 Трубаров нагадав, що в управлінні Фонду знаходиться "Сєвєродонецька ТЕЦ", "Миколаївська ТЕЦ", "Херсонська ТЕЦ", "Одеська ТЕЦ", "Дніпровська ТЕЦ" і "Криворізька ТЦ".

 "Ці об'єкти передані Фонду для цілей приватизації в період з 2012-2016 роки з сумарною збитковістю в понад 400 млн грн, а кредиторська заборгованість становила понад 2,5 млрд грн.  Найбільшими боржниками були і залишаються комунальні підприємства, засновниками яких є органи місцевої влади ", - додав глава ФДМ.

 "Три міські ради - Херсонська, Одеська і Сєвєродонецька - готові прийняти ці об'єкти в комунальну власність і вже прийняли відповідні рішення, проте міські ради чекають зміни в закон" Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності ", які дозволять отримати ці підприємства вже без кредиторської  заборгованості, створеної  їх же комунальними підприємствами через нерозрахунок за спожите тепло ", - зазначив Трубаров.

Раніше повідомлялося, що суд визнав ціну на газ, яка діяла 2,5 року незаконною.  Про це повідомив Олексій Кучеренко.  Політик попереджає, що правові наслідки будуть потужними - теплокомуненерго можуть зажадати перерахунок.  У свою чергу споживачі також отримали підстави для перерахунку сплачених комунальних послуг (газ і тепло).

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ukrrudprom.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!