RSS
Новости
16 августа 2019, 22:40
«Однієї чистої енергії мало»: як скоротити викиди СО2 від будівель на 80%
Висотні будинки споживають величезну кількість енергії і викидають в атмосферу вуглекислий газ в небезпечних об'ємах. Команда із США запропонувала переосмислити підхід до будівництва, щоб різко скоротити викиди парникових газів.
 

Будівлі споживають енергію безліччю способів і генерують третину всіх викидів вуглекислого газу в Сполучених Штатах. Це означає, що якщо США і решта світу планує досягти цілей, заявлених у Паризькому кліматичну угоду, доведеться переосмислити підходи до будівництва.

Створена вченими модель Scott показала, що поєднання агресивних заходів підвищення ефективності, електрифікація та широке впровадження відновлюваної енергії знизять емісію СО2 на 72-78% порівняно з рівнем 2005 року. 

Проте недостатньо просто додати в електромережу енергію з відновлювальних джерел — хоча якщо їх частка становитиме 45%, то емісія будівель скоротиться на цілих 62%. Для скорочення ще на 10-16% доведеться змінити дизайн будівель з упором на енергоефективність.

Вчені Національної лабораторії Лоуренса Берклі пропонують три шляхи підвищення енергоефективності будівель:

  • Модифікація та оновлення існуючих аспектів будівель може привести до більш комфортних умов проживання. Сюди входить поліпшення ізоляції, стін, вікон та покрівлі. Зокрема, вчені пропонують активно впроваджувати герметичне ущільнення стін для нейтралізації холодних зон в будинках.
  • Більш розумні будівлі знизять емісію. Технологія штучного інтелекту підкаже, коли, де і як запускати різні системи всередині будинків — опалення, охолодження, освітлення, вентиляцію.
  • Перехід від сучасних теплових насосів до електричних систем.

Раніше повідомлялося, що Європа знизить викиди парникових газів на 55% до 2030 року і до «чистого нуля» до 2050.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!