RSS
Новости
30 августа 2019, 17:53
Ефективне управління скорочує втрати генерації сонячних батарей
Співробітники канадського університету Ватерлоо розробили алгоритм, який підвищує ефективність сьогоднішніх сонячних електростанцій, зменшуючи частку енергії, яка зазвичай втрачається через проблеми управління.

«Ми не змінюємо апаратне забезпечення і не вимагаємо додаткових ланцюгів в сонячній фотоелектричній системі. Те, що ми розробили, - це найкращий підхід до управління вже існуючим обладнанням », - пише Мілад Фарсі з кафедри прикладної математики Ватерлоо.

сонце

Алгоритм, запропонований авторами в статті для журналу IEEE Transactions on Control Systems Technology, допомагає контролерам краще справлятися з відхиленнями від максимальної величини потужності сонячної електростанції. Ці відхилення були основною причиною втрат потенційної електроенергії, вироблюваної сонячними батареями.

«Симуляції показали, що від невеликого домашнього масиву, що складається з 12 сонячних батарей по 335 Вт, за рік можна отримати економію до 138,8 кВт/год, - стверджує Фарсі. - Виграш може здатися дріб'язковим у випадку невеликої сонячної системи для домашнього використання, але може істотно змінити ситуацію в великомасштабних рішеннях, таких як сонячна ферма або місцевість, де сотні тисяч сонячних батарей включені в модернізовану систему енергопостачання».

Зокрема, якщо цю технологію впровадити на найбільшій в Канаді сонячної електростанції, Sarnia Photovoltaic Power Plant, корисний ефект складе до 960 МВт/год на рік (цього достатньо, щоб задовольнити всі енергетичні потреби кількох тисяч приватних будинків). Вироблення такої кількості енергії на теплоелектростанції супроводжувалася б викидом в атмосферу 312 тонн вуглекислого газу.

Як повідомляли Elektrovesti, світовий попит на поновлювані джерела енергії відновився.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: sunnik.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!