RSS
Новости
30 августа 2019, 19:30
Франція відмовляється від планів будівництва ядерного реактора четвертого покоління
Французьке ядерне агентство CEA відмовилося від планів по створенню прототипу ядерного реактора з натрієвим теплоносієм, про це заявили у п'ятницю після десятилітніх досліджень і сотень мільйонів євро витрат на розробку.

Підтверджуючи повідомлення у щоденній газеті Le Monde, державне агентство заявило, що в цьому році завершить дослідження так званих реакторів «четвертого покоління» в рамках проекту ASTRID (вдосконалений натрієвий технологічний реактор для промислової демонстрації) і більше не планує створювати прототип у короткостроковій або середньостроковій перспективі.

«У нинішній ситуації на енергетичному ринку перспективи промислового розвитку реакторів четвертого покоління не плануються до другої половини цього сторіччя», - сказали в СЕА. У листопаді минулого року CEA вже заявила, що розглядає можливість зниження потужності ASTRID до 100-200 МВт дослідної моделі з запланованих спочатку 600 МВт.

У Le Monde з посиланням на джерело в CEA заявили, що проект «мертвий» і що агентство не витрачає на нього більше часу та грошей.

Реактор-розмножувач з натрієвим охолодженням - один з декількох нових проектів, який може замінити реактори, які охолоджуються водою під тиском, що приводять в дію більшість ядерних установок в світі.

Теоретично, заводчики можуть перетворити ядерні відходи на паливо і зробити Францію самодостатньою в енергетиці на десятиліття, але ціни на уран протягом десятиліття знижувалися, що підривало економічне обґрунтування розмножувача на швидких нейтронах.

Існують також серйозні проблеми безпеки при використанні натрію замість води в якості теплоносія реактора.

Оскільки натрій залишається рідким при високих температурах - замість перетворення в пар - натрієвим реакторам не потрібні важкі герметичні корпуса водо-водяного реактора. Але натрій горить при контакті з повітрям і вибухає при зануренні у воду.

Більш рання французька модель була списана у 1980-х роках після серйозних технічних проблем.

У 2010 році бюджет проекту ASTRID був виділений в розмірі 652 мільйонів євро (723 мільйони доларів). До кінця 2017 року інвестиції в проект досягли 738 мільйонів євро, згідно з даними громадського аудиту, які цитує Le Monde.

У СЕА заявили, що до кінця року буде запропонована переглянута програма досліджень реакторів четвертого покоління після 2020 року відповідно до довгострокової енергетичної стратегії уряду.

Раніше повідомлялося, що Франція закриває всі вугільні електростанції до 2022 року і декларує обнулення вуглецевих викидів до 2050 року.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое