RSS
Новости
13 сентября 2019, 19:37
Апеляція призупинила рішення Госпсуду Києва про припинення справи про банкрутство "Центренерго"
Північний апеляційний господарський суд призупинив рішення Господарського суду Києва про припинення провадження у справі про банкрутство ПАТ "Центренерго".

Відповідний документ від 10 вересня 2019 року оприлюднено в Єдиному реєстрі судових рішень.

"Призупинити дію оскаржуваного рішення Господарського суду Києва від 19 серпня 2019 року по справі №15/76-б-43/624-б до розгляду апеляційних скарг ТОВ "Баланс-Груп" і ТОВ "Транснова", — зазначено в тексті документа про відкриття апеляційного провадження.
 
У ньому зазначено, що "Баланс Груп", не погодившись з рішенням суду першої інстанції, подала апеляцію з вимогою скасувати вказане рішення.
 
"Транснова" в свою чергу звернулася із скаргою, в якій просила суд поновити для неї термін на апеляційне оскарження, а також призупинити дію рішення Госпсуду.
 
Суд за підсумками розгляду звернення "Транснова" щодо поновлення терміну визнав "надані матеріали достатніми для задоволення клопотання". У той же час в тексті не зазначено, які саме матеріали послужили підставою для прийняття відповідного рішення. При цьому, суд також зазначив, що відповідно до Господарсько-процесуального кодекса (ч. 5 статті 262), він повинен у разі прийняття рішення про поновлення строку на оскарження призупинити дію оскаржуваного рішення.
 
Таким чином, Північний апеляційний господарський суд своїм рішенням прийняв до розгляду звернення двох ТОВ, відкрив по кожному з них апеляційні виробництва, об'єднав їх в одне, і призупинив дію рішення суду першої інстанції. Розгляд апеляційної скарги призначено на 9 жовтня.
 
Як повідомлялося, виробництво по справі про визнання "Центренерго" банкрутом було порушено ще в 2004 році. 19 серпня 2019 року Господарський суд Києва ухвалив рішення припинити провадження у справі про банкрутство "Центренерго", задовольнивши клопотання Фонду державного майна (ФДМ).
 
ФДМ у жовтні 2018 року оголосив про проведення конкурсу з продажу 78,289% акцій ПАТ "Центренерго" за стартовою ціною 5 млрд 984,992 млн грн. Продаж була призначена на 13 грудня 2018 року. Конкурс повинен був відбутися при наявності мінімум двох учасників, один з яких — іноземний. Про намір брати участь у конкурсі заявили шість компаній, в тому числі і "Баланс Груп" бенефіціаром якого є підозрюваний у розкраданні коштів "Запоріжжяобленерго" екс-нардеп Дмитро Крючков.
 
З усіх претендентів документи з фінансовою гарантією, згідно з наявними даними, подали тільки ТОВ "Укрдонинвест" (Київ), бенефіціаром якого виступає Віталій Карпачов, і білоруське унітарне підприємство "Нефтебитумный завод", що належить найбільшому приватному білоруському нафтотрейдеру "Інтерсервіс".
 
У листопаді минулого року "Баланс Груп" вимагає через суд виплати "Центренерго" 1 млрд 58,3 млн грн за прострочення грошового зобов'язання. Згодом, 5 грудня, коли закінчується термін подання фінансових гарантій на участь у приватизаційному конкурсі по "Центренерго", в Facebook була відкрита сторінка "Баланс Груп", на якій була розміщена копія "Публічного заяви про вчинення злочину" за підписом Крючкова. У документі стверджувалося, що зобов'язання енергокомпанії перед "Баланс Груп", що входить в комітет кредиторів, складають 1,119 млрд грн, і що посадові особи енергокомпанії та Фонду держмайна під прикриттям більш високопоставлених осіб нібито організували з 2016 року схему виведення коштів з енергокомпанії для подальшої її покупки в ході приватизації.
 
"Центренерго" експлуатує 23 блоку (18 — пиловугільні і 5 — газомазутні) на Вуглегірської, Зміївської та Трипільської ТЕС сумарною встановленою потужністю 7690 МВт. Державі належить 78,3% акцій товариства.
 
Раніше повідомлялось, що комітет кредиторів енергогенеруючої компанії "Центренерго" вирішив почати санацію підприємства, як раніше і заявляв арбітражний керуючий.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ukrrudprom.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!