RSS
Новости
4 октября 2019, 15:46
ДІЯРУ обговорила ліцензування з виробником малопотужних реакторів із США
Технології модульних реакторів малої потужності завдяки очікуваним високій надійності та безпеці у майбутньому можуть застосовуватися в Україні. Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) та компанія NuScale Power - розробник прототипу модульного реактора малої потужності (SMR) - обговорили підходи до ліцензування нових ядерних установок.


Наразі технології SMR розглядаються як одна з альтернативних технологій типу 3+, тобто з високим ступенем надійності і безпеки, які в майбутньому можуть застосовуватися в Україні - вони прийдуть на заміну реакторам типу ВВЕР, які зараз експлуатуються в Україні.

Український регулятор, перебуваючи з робочим візитом у місті Портленд (США), відвідав симулятор блочного щита управління та експериментальної установки, що моделює теплогідравлічну частину (петлю) реактора NuScale. Ознайомився з описом реактора NuScale, системою безпеки, інформацією про економічну частину проекту.

Компанією-розробником, NuScale Power, представлено експериментальний стенд, адаптовані розрахункові коди для обґрунтування безпеки, реалізовано тренажер блочного щита управління, розроблена більшість експлуатаційної та протиаварійної документації та проінформовано щодо процесу ліцензування проекту в США та Канаді.

За результатами зустрічі представники сторін домовилися розглянути можливість подальшої співпраці між NuScale Power та зацікавленими українськими організаціями, а також провести, в Україні, регіональний семінар, за підтримки Офісу Міністерства енергетики США та Аргонської національної лабораторії щодо більш детального вивчення технології SMR.

Як повідомлялося, у червні 2019 року ДП "НАЕК "Енергоатом" підписав тристоронню угоду, що передбачає створення міжнародного консорціуму, який буде сприяти впровадженню в Україні технології малих модульних реакторів SMR-160.

Технологія SMR визнана одним з найбільш перспективних напрямків в будівництві атомних електростанцій. Такі реактори мають значно вищий рівень безпеки в порівнянні з традиційними типами реакторів за рахунок відсутності в них обладнання, яке вимагає зовнішнього електропостачання, а також за рахунок систем пасивної безпеки.

Загальносвітовий ринок SMR після 2025 року оцінюють приблизно в 1 трлн доларів.

У 2018 році "Енергоатом" і Holtec International підписали меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у використанні малих модульних реакторів SMR-160 в Україні.

Раніше ЕлектроВісті вже писали про малі реактори на зміну великим АЕС та як Україні осідлати хвилю глобальних змін в енергетиці. 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!