RSS
Новости
4 октября 2019, 17:19
У Великій Британії хочуть об’єднати побутові бойлери в єдину систему
Centrica, материнська компанія British Gas, хоче створити віртуальну електростанцію з «розумних» бойлерів для гарячої води, якими користуються її клієнти. Така задумка може допомогти National Grid запобігти відключенням енергопостачання.

Свій намір найбільший у Великій Британії постачальник енергії сподівається реалізувати до 2025 року. Після об'єднання пристроїв їх сукупна енергоємність рівнятиметься потужності великої електростанції. Цей план допоможе збалансувати енергомережу країни, а наслідки домовласники навіть і не помітять.

У Centrica заявили, що вони розробили складні програмні алгоритми, які дозволяють задіяти тисячі "розумних" приладів, в тому випадку якщо енергосистема піддається критичним навантаженням. Ці пристрої будуть споживати електрику, коли в мережу надходить багато відновлюваної енергії. Коли National Grid потрібна буде допомога в стабілізації енергетичної системи, бойлери припинять будь-яке споживання.

В країні вже діє кілька подібних проектів. Однак, вони об'єднують енергетичний потенціал морозильних камер супермаркетів і акумуляторів електромобілів. В даному випадку це буде вперше, коли для балансування навантаження на мережу будуть використовуватися побутові пристрої.

Чарльз Кемерон, голова Centrica Innovations, зазначив, що нове програмне забезпечення дозволить домовласникам економити гроші, оскільки вони будуть використовувати електроенергію в той час, коли її вартість найнижча. Крім того, ці алгоритми забезпечать автоматичне реагування обладнання на критичні навантаження на мережу без зниження його ефективності або заподіяння будь-яких незручностей клієнтам.

Побутові прилади будуть об'єднані в єдину мережу разом з іншими "гнучкими" джерелами енергії Centrica. Сукупна ємність цієї віртуальної системи складе 2,5 ГВт. При цьому велика частина потужності буде припадати на обладнання комерційних промислових підприємств-клієнтів енергокомпанії.

Окрім цього, у Mixergy, компанії, яка розробила "розумні" бойлери, заявили, що дана технологія допоможе споживачам витрачати менше енергії. За допомогою штучного інтелекту прилад фіксуватиме скільки гарячої води використовують мешканці будинку, і в який час доби це відбувається, щоб не витрачати даремно енергію, коли в цьому немає необхідності.

Представник Mixergy Піт Армстронг зазначив, що ця технологія може закласти основи нових тарифів на енергопостачання, які дозволять "зменшити споживання електрики і викиди вуглецю за рахунок зберігання надлишкової відновлюваної енергії в мережі".

"У той же час це допоможе домовласникам скоротити свої витрати, оскільки бойлер буде нагрівати тільки необхідну кількість гарячої води", - додав Армстронг.

З червня цього року Centrica встановила вже близько 100 "розумних" водонагрівачів, і в найближчі 6 років компанія планує довести сукупну потужність таких пристроїв швидкого реагування до 1 ГВт.

Раніше ЕлектроВісті писали, що в Хмельницькій області планують побудувати електростанцію на соломі - на 44,2 МВт. 


Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: theguardian
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!