RSS
Новости
4 октября 2019, 20:37
"Енергоатом" розраховує отримати ліцензію на продовження експлуатації блоку №3 ЮУАЕС до завершення його проектного терміну
Держпідприємство "НАЕК" Енергоатом "розраховує отримати ліцензію на продовження експлуатації блоку №3 Южно-Української АЕС до завершення його проектного терміну, що минає в лютому 2020 року.

"Є ще ряд невирішених питань, але є і підстави вважати, що планово-попереджувальний ремонт, орієнтований на продовження терміну служби, буде закінчений вчасно, і ми отримаємо ліцензію на продовження терміну експлуатації за першим варіантом, тобто до завершення проектного терміну", -  повідомив президент підприємства Юрій Недашковський.

 За даними НАЕК, в даний час на блоці триває активна фаза заміни, реконструкції та модернізації обладнання для приведення його у відповідність до сучасних вимог і норм безпеки.

 У зоні спостереження ЮУАЕС вже стартували громадські слухання щодо розгляду матеріалів обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації блоку №3 та можливого впливу на навколишнє середовище.  Дана процедура передбачена законодавством України, вона передує отримання дозволу на довгострокову експлуатацію атомного блоку. 

 За даними Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ), ППР блоку №3 ЮУАЕС планується завершити 17 листопада 2019 року.  Блок перебуває в ремонті з 16 березня 2019 року. 

 Як повідомлялося, ДІЯРУ продовжила термін експлуатації вже 10 з 15 діючих енергоблоків АЕС країни.  У грудні 2010 року ДІЯРУ продовжила терміни експлуатації блоків №1 і №2 Рівненської АЕС (на 20 років), листопаді-2013 - блоку №1 Южно-Української АЕС (10 років), грудні-2015 - блоку №2 Южно-Української АЕС (  10 років), вересні 2016 - блоку №1 Запорізької АЕС (10 років), в жовтні 2016 - блоку №2 Запорізької АЕС (10 років), листопаді-2017 - блоку №3 Запорізької АЕС (10 років), в липні  2018 - блоку №3 Рівненської АЕС (20 років), в жовтні-2018 - блоку №4 Запорізької АЕС (10 років), в липні-2019 - блоку №1 Хмельницької АЕС (10 років).

 Южно-Українська АЕС з трьома енергоблоками ВВЕР встановленою потужністю 1000 МВт кожен розташована в Миколаївській області.  Також експлуатує Ташлицьку ГАЕС встановленою потужністю 302 МВт в турбінному режимі і Олександрівську ГЕС встановленою потужністю 11,5 МВт.

Раніше повідомлялося, що президент Енергоатома провів на ЮУАЕС нараду з питань підготовки енергоблока №3 до довгострокової експлуатації. 

Згідно з внутрішніми нормативними документами Енергоатома, погодженими з Держатомрегулювання України, є два варіанти продовження строку служби ядерних енергоблоків, що досягли проектного терміну експлуатації. Перший передбачає отримання ліцензії на продовження строку служби блока ще до завершення його проектного ресурсу. Згідно з другим, по досягненні  проектного терміну експлуатації енергоблок виводиться в тривалий планово-попереджувальний ремонт, і після цього отримує ліцензію. 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!