RSS
Новости
11 октября 2019, 17:10
НКРЕКП звинуватила «ДТЕК Західенерго» у порушенні конкурентного законодавства
НКРЕКП виявила факти порушення законодавства щодо захисту економічної конкуренції з боку групи компаній АТ «ДТЕК Західенерго» на Бурштинському «енергоострові». Про це йдеться у повідомленні НКРЕКП на сторінці в соціальній мережі.

НКРЕКП повідомляє, що провела моніторинг учасників оптового ринку електроенергії  і дійшла висновків, що протягом перших трьох місяців після запровадження в Україні нової моделі ринку електричної енергії зріс дефіцит пропозицій електричної енергії на ринках «на добу наперед» та на «внутрішньодобовому».

Повідомляється, що певні компанії використовують монопольне становище і своїми діями блокують можливість імпорту електричної енергії з держав – сторін Енергетичного Співтовариства, зокрема з боку Словаччини.

“Йдеться про діяльність компанії АТ «ДТЕК Західенерго» та пов’язаних з нею трейдерів у торгівельній зоні Бурштинського «енергоострову», в результаті якої у період з липня по вересень 2019 року були викуплені потужності міждержавного перетину з української сторони, залишились вільними потужності зі сторони Словаччини, а обсяги імпорту електроенергії в цю зону з боку Словаччини були незначними”, - йдеться у повідомленні.

При цьому, одночасно компанія АТ «ДТЕК Західенерго» у липні – вересні 2019 року зменшувала обсяги продажів електроенергії на ринку «на добу наперед» та на «внутрішньодобовому ринку», що змушувало постачальників та їх споживачів отримувати електроенергію на балансуючому ринку за більш високою ціною.

“У зв’язку з цим Антимонопольний комітет України 4 жовтня 2019 року відкрив справу за ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції та зловживанням монопольним становищем АТ «ДТЕК Західенерго» на ринку електричної енергії у межах торгівельної зони Бурштинського «енергоострову», оскільки компанія виробляє близько 90 відсотків від загального обсягу електроенергії у цій зоні” – повідомляє НКРЕКП.

Раніше ЕлектроВісті писали, що ДТЕК створює штучний дефіцит електроенергії в Україні.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!