RSS
Новости
11 октября 2019, 21:40
Вчені розробили безпечні для навколишнього середовища батарейки
Дослідники Технологічного університету Чалмерса, Швеція, і Національного інституту хімії, Словенія, розробили технологію створення безпечних для навколишнього середовища батарейок.

Вченим вдалося розробити нешкідливі для навколишнього середовища акумулятори з удвічі більшою щільністю енергії, ніж у звичайних батарейок.

Використання технології алюмінієвих батарей може дати низку переваг, в тому числі високу щільність енергії, а також той факт, що вже існує налагоджена промисловість з виробництва і переробки цього металу.

У порівнянні з сьогоднішніми літій-іонними батареями, новий підхід дослідників може помітно знизити виробничі витрати.

«Матеріальні витрати і вплив на навколишнє середовище, які ми очікуємо від нашої нової розробки, набагато нижчі, ніж те, що ми бачимо сьогодні, що робить їх застосування можливим для, наприклад, зберігання запасів енергії від сонячних елементів», – каже один з авторів роботи, професор кафедри фізики Технологічного університету Чалмерса Патрік Йоханссон.

Звісно, про комерційне використання технології говорити поки рано. Як передчасно і стверджувати про «смерть» літій-іонних акумуляторів. Тим більше, що самі вчені націлені не на це. Їхнім основним завданням є надання безпечної для навколишнього середовища (але не на догоду зменшенню ємності і зручності) альтернативи традиційним акумуляторам, що забезпечить м’який перехід із застарілих джерел живлення на нові.

Раніше повідомлялося, що фахівці з Університету штату Іллінойс створили першу повністю акумуляторну батарею із двоокису вуглецю.

Вони першими показали, що батареї на двоокису вуглецю можуть повністю заряджатися і з успіхом протестували прототип, а також провели 500 послідовних циклів зарядки / розрядки.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: news.finance.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!