RSS
Новости
18 октября 2019, 20:38
Вчені сплели квантовий процесор з світла
Міжнародна команда вчених виготовила процесор для універсального квантового комп'ютера, вперше за 20 років досліджень цього напрямку створивши достатньо великий кластерний стан.

Квантові комп'ютери обіцяють вирішувати завдання, занадто складні для класичних машин, але для цього їм потрібно багато компонентів, і всі вони повинні бути відносно точними.  Сучасні квантові комп'ютери все ще занадто малі і часто припускаються помилок.  Нова конструкція кластерних станів, запропонована вченими з Австралії, Японії і США, забезпечує потрібний масштаб і, нарешті, може перевершити класичні комп'ютери.

Кластерні стани - безліч заплутаних квантових компонентів, що виконують квантові обчислення.  Для того щоб бути корисним для вирішення реальних проблем, кластерний стан має бути і досить великим, і мати правильну структуру заплутаності.  Однак за 20 років з тих пір, як вони були запропоновані, вченим не вдавалося домогтися того й іншого одночасно, пояснив Ніколас Менікуччі з Мельбурнського університету.  «Ми першими добилися того і іншого», - заявив він.

Для отримання кластерних станів створені особливим чином кристали перетворюють звичайне лазерне світло і квантове - так зване стисле світло.  Яке потім сплітають в кластерний стан мережею дзеркал і оптичних волокон.

Така конструкція дозволяє генерувати величезний двомірний кластерний стан з можливістю масштабування, яке достатнє для створення універсального квантового комп'ютера. Хоча рівень стиснення - міра якості - поки занадто незначна для вирішення практичних завдань, запропонована схема дозволить домогтися високих рівнів стиснення.

Раніше повідомлялося, що вчені з Саудівської Аравії з університету ім.  короля Абдалли змогли отримати електрику з тепла Землі за допомогою квантового ефекту.  Дослідники пропонують перетворювати саме ці залишки в електричний заряд.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!