RSS
Истории
25 октября 2019, 13:54
Смог та переполох – повітря в Києві брудніше ніж у Пекіні
Зниження працездатності, поганий сон та першіння в носі і горлі. А ще запізнення рейсів в аеропортах і ускладнений рух на дорогах. Цілий тиждень кияни та мешканці околиць жаліються на смог. Повідомлялося, що цими днями повітря стало бруднішім ніж у Пекіні. Чи дійсно це так і чим затягнуло українські міста ЕлектроВісті вирішили розібратися?

Цього тижня користувачі соціальних мереж активно почали публікувати фото авто, людей, будинки.., і все це в тумані.  Ось яскрава світлина користувача Фейсбук Максима Колежнікова.

«Друзі, хто в темі - що відбувається з повітрям в Києві? У вівторок приземлялися і побачили жахливий смог, ніколи такого по щільності не бачив. Сьогодні його видно неозброєним поглядом, людям важко дихати. Що відбувається, хто в темі? Що наша мерія каже? Куди писати, дзвонити, бити в дзвін? І що це димить?» - доповнив своє фото дописом Колежніков.

Шукати відповіді громадяни почали на екологічних ресурсах. Їх покази стану повітря підлили масла у вогонь. Так рівень забруднення на проспекті Науки в Києві, за даними ресурсу AirVisual, оцінювався у 175 одиниць. А це перевищує показники Пекіна на 15 позначок.


За інформацією ресурсу, такі цифри є небезпечними для здоров’я людей. Серед лідерів забрудненого повітря в Києві також бульвар Перова (145 одиниць) та масив Райдужний (122 одиниці). Норма загального індексу забруднення становить від 0 до 50 одиниць.

Який зараз стан повітря можна перевірити на ресурсі Saveecobot.com . Ось дані за сьогодні.


Про причини смогу написала співзасновниця Saveecobot.com Ірина Черниш:» І ось настала осінь, коли рівень забруднення традиційно підвищується. До цього призводить безкарність паліїв листя у городах та стерні на полях. В сумі із промисловістю, транспортом та затяжними туманами це призводить до справжнього смогу в наших містах.»

Реакція влади

А що ж влада? Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища, МОЗ та Укгрідрометцентр відреагували одразу. Однак, почали суспільство заспокоювати.

"Стан повітря в Україні в межах, притаманних на цю пору року в порівнянні з попередніми роками. Концентрації оксиду вуглецю в період з 15 по 21 жовтня 2019 р. в атмосферному повітрі більшості міст України залишались у своїх звичних параметрах, тобто у тих значеннях, які для них властиві", - повідомили в Гідрометцетрі та ДСНС.

Найсвіжіші дані оприлюднили в Міністерстві охорони здоров’я.

"Наразі ситуація зі станом атмосферного повітря в м. Києві залишається у своїх звичних параметрах, збільшення концентрації забруднювальних речовин, за якими проводиться моніторинг, не зафіксовано", - йдеться у повідомленні.

Водночас, зазначається, що осінні погодні умови (тумани, наявність приземних інверсій) можуть сприяти накопиченню забруднювальних речовин та негативно впливати на стан здоров’я населення.

Екоактивістам подібний оптимізм державних установ не сподобався. І вони підготували заяву.

«Українське суспільство обурене забрудненням повітря», - написала співзасновниця Saveecobot.com Ірина Черниш. – «Ця ситуація свідчить про відсутність єдиної державної системи моніторингу за станом довкілля, що унеможливлює прийняття вірних управлінських рішень. Свідчить про відсутність адекватної юридичної відповідальності за забруднення атмосферного повітря та за поширення недостовірної чи неповної інформації про таке забруднення. Визначені суб’єкти моніторингу атмосферного повітря не можуть скоординувати свої дії та надати об’єктивну та достовірну інформацію про стан атмосферного повітря.

Висунули ряд вимог, зокрема, виявити та покарати винних.

Поки ж найбільше в поганій якості повітря найбільше звинувачують паліїв листя. Навіть глава мінекоенерго Олексій Оржель зробив допис на цю тему. Побачив того, хто спалює листя, або сміття – викликай поліцію.

 


Що у світі?  

Хоч рівень забруднення в Києві і зрівнявся з Пекіном, українська столиця не є найбільш забрудненою у світі. За даними того ж ресурсу AirVisual очолюють рейтинг найбільш забруднених міст Дакка (Бангладеш) з показником у 231 одиницю, Лахор (Пакистан) – 203 та Делі (Індія) – 190. За даними Грінпіс, 22 з 30 найбільш забруднених міст світу знаходяться в Індії.


Як борються зі смогом у світі?

Південна Корея

Влада Південної Кореї,  на яку теж постійно тисне громадськість через смог, вирішила очистити повітря за допомогою штучного дощу.

 Пекін, Китай

Влада Китаю у своїх містах, зокрема у Пекіні,  боротиметься зі смогом за допомогою величезних вентиляторів. Вони мають створювати штучний вітер, який буде розганяти повітря. На думку китайців – це очистить повітря.

Токіо, Японія


Японські міста теж страждають від смогу. Для того, щоб подихати свіжим повітрям не обов’язково виїжджати на природу. Місцева компанія вирішила продавати японцям чисте повітря в баночках. Коштує воно $10.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
Теги
экология
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!