RSS
Новости
8 ноября 2019, 10:56
Нова Зеландія стане вуглецево-нейтральною до 2050
Закон схвалив і уряд, і опозиція країни. Це внесок Нової Зеландії в виконання вимог Паризької кліматичної угоди, тобто зупинити зростання середньої світової температури.

Акт про декарбонізацію був вперше запропонований на розгляд законодавців Нової Зеландії в травні, а на цьому тижні остаточно прийнятий. Головне в ньому - формування незалежної комісії з кліматичних змін, яка буде давати рекомендації, як ефективніше і швидше за все досягти поставленої мети - зупинити емісію вуглекислого газу і зростання температури, перш ніж вона досягне критично небезпечного рівня.

 «Ми повинні припинити робити те, що хочеться, і почати рух до надії, демонструючи ознаки активних дій, - заявила прем'єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн на засіданні парламенту. - Саме це робить нинішній уряд, і цим можна пишатися ».

Закон, який вже визнаний поворотним в історії країни, отримав підтримку і уряду, і опозиції. Отримавши 119 голосів з 120 можливих, він дозволив Новій Зеландії приєднатися до скромної, але зростаючої групи держав, які офіційно підтвердили свій намір відмовитися від небезпечних для навколишнього середовища викидів вуглекислого газу.

До вже вуглецево-нейтральних країн належать поки тільки Бутан і Сурінам. Швейцарія, Норвегія і Швеція планують досягти того ж у 2050. Франція та Великобританія теж прийняли відповідні закони в цьому році, а парламенти Німеччини та Іспанії розглядають аналогічні пропозиції.

Майже 200 країн підписали у 2015 році Паризьку хартію про клімат, що регулює заходи щодо зниження вмісту СО2 в атмосфері. 65 з них оголосили про намір до 2050 року припинити емісію вуглекислого газу на саміті ООН у вересні.

Однак боротьба зі змінами клімату може виявитися складнішою, ніж видається. Міжнародна група вчених прийшла до висновку, що навіть повне виконання Паризької угоди не усуває ризик катастрофічного зростання температур.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Единбург стане вуглецево-нейтральним до 2030 року. Амбіційний план міської ради передбачає прискорений перехід на електромобілі і боротьбу з викидами в сфері будівництва. Буде непросто, але у шотландській столиці є всі можливості, впевнені експерти.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое