RSS
Новости
8 ноября 2019, 15:44
«Переробка СО2 повинна стати головною індустрією майбутнього»
Сім наукових організацій з США і Європи узагальнили перспективи нового ринку, оцінивши десяток способів, як вловлювати СО2, переробляти його і використовувати. Названа собівартість вилученої з атмосфери тони вуглекислого газу, при якій цю дивну індустрію чекає бум.

Вчені семи наукових організацій, включаючи Оксфорд і Каліфорнійський університет в Лос-Анджелесі (UCLA), представили найзмістовнішу на даний момент доповідь про стан та перспективи індустрії з уловлення вуглекислого газу з атмосфери. Вони вперше розглянули модель бізнесу «в зборі» - з урахуванням уловлення, можливостей переробки і подальшого використання - і тепер впевнені, що ця індустрія повинна стати однією з ключових. Звичайно, якщо людство сподівається уникнути кліматичної катастрофи, знизивши викиди парникових газів.

Зокрема, в дослідженні на сторінках Nature розглядається відразу десять варіантів використання зрідженого СО2 - головного парникового газу. Його можна перетворювати в паливо, хімікати, пластик або будівельні матеріали.

Вчені підкреслюють: якщо хоча б кілька з цих схем стануть рентабельними, індустрія уловлювання оживе.

За їхніми розрахунками, кожен з можливих варіантів може вловити близько 0,5 гігатон СО2, який в іншому випадку потрапить в атмосферу. У самому оптимістичному сценарії людство зможе вловлювати і переробляти щорічно близько 10 гігатон СО2 - для цього вартість процесу повинна бути на рівні $ 100 за тонну.

Це внесло б істотний внесок в боротьбу з глобальним потеплінням. За даними Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, щоб стримати зростання глобальних температур на позначці нижче 1,5 градусів Цельсія протягом решти 21-го століття, з атмосфери потрібно видалити 100-1000 гігатон двоокису вуглецю.

Вчені, разом з тим, підкреслюють, що політикам необхідно діяти вже зараз. В даний час викиди двоокису викопного вуглецю щорічно збільшуються більш ніж на 1%, досягнувши рекордного рівня в 37 гігатонн двоокису вуглецю у 2018 році.

«Аналіз, який ми представили, ясно показує, що використання вуглекислого газу може бути частиною рішення для боротьби зі зміною клімату, але тільки якщо ті, хто приймає рішення в політиці і економіці, будуть віддані змінам і нададуть ринкові стимули для багатьох секторів», - підкреслила Емілі Картер, професор хімічної та біомолекулярної інженерії в UCLA і співавтор статті.

«Видалення парникових газів необхідно для досягнення вуглецевої нейтральності і стабілізації клімату, - констатувала Кемерон Хепберн, один з провідних авторів дослідження, директор Оксфордської школи підприємництва і навколишнього середовища імені Сміта. - Ми не скоротили свої викиди досить швидко, тому тепер нам, крім цього, потрібно почати видаляти вуглекислий газ з атмосфери».

Один з найпомітніших стартапів, які працюють над технологіями уловлювання та переробки СО2 - Carbon Engineering, який привернув увагу засновника Microsoft Білла Гейтса. Спільно з партнерами з Гарварда там розробили дешевий спосіб уловлювати вуглекислий газ в атмосфері і перетворювати його на паливо.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое