RSS
Новости
8 ноября 2019, 20:29
Україна повинна відмовитися від механізму покладання спеціальних зобов'язань на оптовому ринку електричної енергії – експерт
Україна повинна відмовитися від механізму покладання спеціальних зобов'язань (ПСО) на оптовому ринку електроенергії, який спотворює закладені в закон основи роботи конкурентного ринку, вважає провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Віктор Логацкий.

 

 "Необхідно поетапно і за встановленим графіком скасувати механізм покладання спеціальних зобов'язань, забезпечивши збільшення пропозиції електроенергії на всіх сегментах ринку, в тому числі на ринку двосторонніх договорів, що збільшить конкуренцію між виробниками і постачальниками", - сказав він в рамках міжнародного форуму "  Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє ", який проходить в Києві.

 На думку експерта, паралельно необхідно ліквідувати перехресне субсидування для різних категорій споживачів, ввівши систему адресних дотацій для соціально незахищених верств населення.

 Логацкий зазначив, що більш висока ціна на електроенергію для бізнесу і промисловості все одно закладається в кінцеву ціну їх продукції і послуг, які купує населення.

 За його словами, закон "Про ринок електроенергії" відповідає нормам європейського законодавства, але його імплементація зусиллями минулого складу уряду і держрегулятора привела до викривленої моделі нового ринку і його зарегульованості.

Раніше повідомлялося, що середньозважена ціна електроенергії на ринку «на добу наперед» знизилася до 1229,09 грн/МВт*год.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!