RSS
Новости
15 ноября 2019, 16:13
Енергоспівтовариство: в України спливає час на ухвалення закону про НКРЕКП
Часу на затвердження Україною законодавчих змін у частині діяльності Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), залишається дедалі менше, рішення необхідно ухвалювати якнайшвидше. Про це заявив директор секретаріату Енергетичного співтовариства (ЕС) Януш Копач.

"В України залишилося мало часу, закон необхідно ухвалювати дуже швидко, інакше з 1 січня можна залишитися без регулятора залежного або незалежного, взагалі без будь-якого регулятора", - сказав він.

Копач зазначив, що секретаріат спільно з представниками міжнародних фінансових організацій, Європейської Комісії, Державного департаменту США в жовтні зустрічалися з головою профільного комітету Верховної Ради Андрієм Герусом з метою обговорення законопроекту про національного регулятора.

 "Ми провели на зустрічі чотири-п’ять годин, і в результаті Вашингтон, Брюссель, Відень та Лондон дійшли згоди щодо спільних пропозицій стосовно покращення законопроекту про регулятора, навіть у тому разі, якщо НКРЕКП перебуватиме в підпорядкуванні уряду... Ми сформували кілька запобіжних заходів для забезпечення незалежності регулятора. Я від імені усіх нас, міжнародних партнерів, направив пану Герусу наші пропозиції. Це було три тижні тому. На якій стадії цей процес нині, я не знаю", - додав Копач.

Як повідомлялося, в червні 2019 року Конституційний Суд України визнав неконституційним низку положень закону про НКРЕКП. Суд дозволив виправити закон про комісію до 2020 року.

НКРЕКП здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачанні, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробці та захороненні побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової і тарифної політики в цих сферах.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: interfax.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!