RSS
Новости
15 ноября 2019, 19:25
Renault показала “Чорного лебедя”: перший електричний човен, оснащений батареями повторного використання
У Парижі 4 листопада 2019 р. компанія Seine Alliance представила широкому загалу перший електричний човен, розроблений спеціально для приватних або ділових круїзів Сеною, який можна комплектувати батареями повторного використання.

Компанія Seine Alliance та її партнери – Групи Renault та Green-Vision – мали за мету продемонструвати ефективність моделі, основаної на принципах еко-економіки, щоб відтворити її та створити синергію між численними учасниками ринку засобів пересування.

У нинішній пожвавленій атмосфері пошуку інноваційних рішень для збереження планети ініціативи, що розвиваються професіоналами у секторі річкового транспорту, вселяють надії щодо майбутнього.

Високо мотивовані щодо екологічних аспектів своєї діяльності, ці фахівці дали початок багатьом взірцевим проектам, які задають темп переходу галузі до відновлюваних джерел енергії.

В цьому дусі було розроблено і Black Swan, човен з нульовими викидами*, потужністю, достатньою для проведення сімейної екскурсії для 2-8 осіб тривалістю близько 2 годин.

Його приводять у рух два електромотори, і йому не потрібен генератор або резервний двигун внутрішнього згоряння. Отже, він не викидає жодних шкідливих газів і працює безшумно.

Він втілює концепцію добровільного переходу до скорочення впливу діяльності річкового транспорту на довколишнє середовище.

Париж, як місто, обране для проведення Конференції ООН з питань клімату (COP 21) у 2015 році та Олімпійських ігор у 2024 році, просто зобов’язаний забезпечити інноваційні рішення для захисту довкілля. Компанія Seine Alliance вже зарекомендувала себе як зразкову в сфері енергетичної ефективності у транспортному секторі. «Наша компанія втілила в життя ще один проект електричного судна, щоб привернути увагу усіх користувачів річкового транспорту», — говорить Дідьє Спад (Didier Spade), президент компанії Seine Alliance.

Човен Black Swan обладнано двома цілковито незалежними автономними і повністю електричними гребними установками. Така конструктивна надмірність означає безтурботне плавання.

Літій-іонні батареї, вийняті з електромобілів Renault після того, як добіг кінця їхній «перший строк служби в автомобілі», відновили і налаштували для нових потреб. Потім їх встановили під боковими сидіннями човна у 4 спеціально розроблених кожухах з нержавіючої сталі, щоб забезпечити безпечні, герметичні умови експлуатації. Таким чином, відпадає потреба в енергії та сировині, необхідних для вироблення нових батарей.

«Ми пишаємося, що взяли участь у проекті Black Swan разом з компаніями Seine Alliance та Green-Vision. Цей підхід іще раз показав, що батареї з наших електромобілів, використовувані повторно як накопичувачі енергії, являють собою потужний засіб впливу для прискорення переходу на споживання енергії з відновлюваних джерел», – говорить Жіль Норман (Gilles Normand), старший віце-президент підрозділу електромобілів Групи Renault.

Кожний гвинт під’єднано до двох батарейних блоків з номінальною вихідною потужністю 10 кВт (максимальною потужністю 20 кВт), що легко дозволяє човну досягати звичайних експлуатаційних швидкостей (на Сені в межах Парижу діє обмеження швидкості). Загалом батареї важать 278 кг – менше ніж паливний бак, встановлений на борту, коли човен приводився в рух двигуном внутрішнього згоряння.

Динамічні обриси й завжди актуальний дизайн корпусу від італійського кораблебудівника Тулліо Аббате (Tullio Abbate) залишилися незмінними, однак конструкція не має ні стаціонарних, ні підвісних моторів. Рух по прямій і повороти забезпечуються підводними напрямними модулями (їх називають обтічниками). Ця технічна розробка надає човнові більш витонченого обрису і дозволяє оптимізувати ергономіку кокпіту, щоб полегшити стернування й забезпечити максимальний комфорт для пасажирів під час плавного ходу човна по воді. Крім того, достатньо всього 2-3 годин, щоб зарядити батареї, і пасажири могли насолоджуватися двогодинною подорожжю.

Технічна презентація човна Black Swan відбулася 4 листопада у павільйоні для проведення заходів Ательє дю Франс (Atelier du France). Професіонали світу річкової навігації зібралися у паризькому порту де Гренель (Port de Grenelle), щоб дізнатися про готовий до експлуатації елегантний човен, який для більше 150 комерційних суден, що роблять свою справу на водних шляхах Парижа, може бути прикладом того, що перехід на більш екологічні ходові системи став можливим.

Демонстрація для преси відбудеться у першому кварталі 2020 року, одночасно з введенням судна в експлуатацію (після одержання всіх адміністративних дозволів). 

Тоді ж компанія Seine Alliance почне переобладнання нового подібного човна, перш ніж поширити цю програму на інші човни, щоб досягти мети сформувати повністю електрифікований флот до 2024 року.

Судно Black Swan – провісник нового покоління човнів, який задає стандарт для креативності, вуглецевої нейтральності та функціональності, зберігаючи при цьому елегантність. Синергія, якої досягли група Renault та компанія Green-Vision, дозволить розумно використовувати відновлені продукти, що є частиною підходу, що дійсно забезпечує сталий розвиток.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: autogeek.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!