RSS
Новости
22 ноября 2019, 11:30
Інженер з Миколаєва за розробку сонячної черепиці отримав нагороду UNIDO
Миколаївський інженер Павло Рєка отримав нагороду від UNIDO за розробку сонячної черепиці.

Стартап став одним з кращих серед проектів представлених українськими компаніями.

"Ми відзначили сонячну черепицю з числа стартапів представлених понад 40 компаніями з усієї України", - зазначали в UNIDO і GCIP (Глобальна інноваційна програма чистих технологій), підводячи підсумки конкурсу на форумі Innovation Market 2019, який відбувся у Києві у вівторок, 19 листопада.

«Сонячну» черепицю Павло Рєка розробив будучи студентом Чорноморського національного університету ім. Петра Могили. Хлопець отримав ступінь бакалавра, навчався на комп’ютерному факультеті за спеціальністю «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», а зараз працює у фірмі, яка встановлює сонячні панелі.

«Тема його дипломної роботи також була пов’язана з сонячними панелями, – розповідає викладач кафедри автоматизації та коп’ютерно-інтегрованих технологій Олександр Бєліков. – З Павлом почали працювати 4 роки назад, разом брали участь у внутрішньоуніверситетському конкурсі стартапів «Business opportunities», два роки розробляли власні сонячні панелі(портативні), і вже тоді він пропонував ідею черепиці з інтегрованими сонячними панелями».

На даний момент Павло Рєка запатентував розробку. Нещодавно "сонячна" черепиця була представлена на міжнародній агропромисловій виставці «AgroExpo -2019», яка проходить щорічно на Кіровоградщині.

Найближчим часом планують спорудити тестовий дах з «сонячної» черепиці на полігоні у Матвіївці, а потім запускати промислове виробництво у Миколаєві.

UNIDO - установа Організації Об'єднаних Націй (ООН), яка спеціалізується на просуванні міжнародного промислового співробітництва.

Раніше ЕлектроВісті писали, що миколаївські винахідники запускають пілотний проект сонячної черепиці River Solar. Перший дах, покритий вітчизняною черепицею з сонячними модулями, незабаром змонтують в Харківській області. 40 квадратних метрів покрівлі будуть видавати більше 5 кВт - обіцяють винахідники. Варто нагадати, що компанія Tesla активно веде розробки в цьому напрямку і вже встигла витратити на проект не малі гроші. За їхніми розрахунками для 5 кВт їм необхідно 90 квадратних метрів покрівлі. Тобто більш, ніж в два рази більше.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое