RSS
Новости
6 декабря 2019, 10:55
Nissan сконцентрується на електромобілях преміум-класу
Новий глава Nissan Макото Утида хоче, щоб в електромобілів компанії з'явилися нові привабливі функції, збільшився запас ходу, а разом з ним більшою стала і ціна. Втілення нової стратегії - кросовер на основі концепту Ariya.

Європейська проблема

Nissan втрачає ринок Європи. За перші десять місяців цього року компанія зафіксувала найбільший спад продажів у порівнянні з усіма виробниками автомобілів. Ринкова частка компанії знизилася з 3,9% в 2012 до 2,5% в 2019. З 2013 у бренду був тільки один прибутковий рік в Європі. Керівництво було змушене скоротити зміну на заводі в Англії і звільнити 700 робітників в Іспанії.

При цьому у Nissan були найміцніші коріння в регіоні серед усіх японських автокомпаній. Причина такого різкого падіння популярності бренду криється в серії невдач: трохи більше ніж рік тому тодішній президент компанії Карлос Гон і директор Грег Келлі були заарештовані за економічні злочини. Крім того, основні складальні лінії та інженерні центри Nissan розташовані в Британії, і через брекзит компанія ризикує зіткнутися зі зростанням тарифів.

З точки зору продажів в Європі компанії теж не щастило. Моделі Note, Pulsar, Micra, Infinity, Q30 і QX30 не притягнули покупців. Добре зарекомендували себе тільки Qashqai, Juke та електричний Leaf.

Нова тактика компанії полягає в ставці на електрифікацію, причому в набагато більшому ступені, ніж того вимагають регіональні закони. Згідно середньострокового плану, Nissan до 2022 належатиме 20 - 24% ринку електрокарів. Однак, компанія хоче отримати ще більше - 42% ринку Європи.

Компанія продовжить пропонувати європейцям Leaf і мікроавтобус e-NV200 і плануэ стандартизувати технологію електричної трансмісії, яка використовується в машинах Nissan і Renault.

На цій платформі й буде створений кросовер преміум-класу Ariya, який займе ту ж цінову категорію, що й колись Infinity.

Утида збирається скоригувати курс в стратегії електрифікації - замість обсягів продажів, якими переймався Гон, він пропонує замислитися про прибутковість, а також диверсифікувати зусилля. «Не існує універсального рішення для всіх країн і всіх регіонів, оскільки вони відрізняються за розміром, економічними силами, інфраструктурою і запитами споживачів. Ми також продовжуємо досліджувати інші технології електротранспорту, такі як водень, паливні елементи, гібриди і так далі, щоб зрозуміти, як вони можуть стати частиною довгострокового рішення », - заявив глава компанії.

Нагадаємо, що компанія Nissan домовилася з гігантом в області атомної енергетики EDF Group про розвиток мережі "розумних" зарядок для електрокарів в Європі. Поки що угода поширюється на Великобританію, Францію, Бельгію й Італію.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Nissan представив фургон для морозива на відпрацьованих акумуляторах з нульовим рівнем викидів.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!