RSS
Новости
13 декабря 2019, 10:54
Польща відмовилась приєднатись до рішення саміту ЄС по клімату
ЄС виключив Польщу з угоди по досягненню кліматичної нейтральності до 2050 року.

Лідери країн Європейського Союзу (ЄС) підтримали «Зелену угоду» – запропонований Єврокомісією план перетворення Європи на перший кліматично-нейтральний континент до 2050 року.

Про вихід з угоди заявили також представники Чехії та Угорщини, але вони отримали гарантії, що ядерна енергія буде визнана ЄС одним із способів скорочення парникових газів.

Президент Європейської Ради Шарль Мішель заявив, що країни ЄС врахували позицію Польщі, яка потребує більше часу, щоб адаптуватися до «Зеленої угоди», виходячи із суттєвої енергетичної залежності від вугілля.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, чия країна значною мірою залежить від вугілля, заявив, що переговори були «дуже складними».

«Польща буде досягати кліматичної нейтральності в своєму власному темпі», – сказав він.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що задоволена результатом.

«Нема поділу Європи на окремі частини, але одній країні-члену треба більше часу для реалізації»,- додала вона.

Польща також вимагала більш конкретних гарантій щодо масштабів фінансування для поетапної відмови від викопного палива, що пов’язане ще з однією складною дискусією в блоці стосовно його наступного бюджету на 2021-2027.

До цього нова глава ЄК Урсула фон дер Ляєн представила програму ЄС щодо захисту клімату, на яку в найближчі роки буде виділено 100 млрд євро, а до 2030 року – один трильйон євро. За словами глави ЄК, метою всеосяжної програми стане досягнення до 2050 року повної кліматичної нейтральності в країнах ЄС, тобто економічної діяльності з нульовими викидами парникових газів. Так Європа сподівається загальмувати глобальне потепління.

В рамках програми заплановані 50 різних кампаній на захист клімату. Зокрема, за планами Єврокомісії, повинна бути повністю перебудована європейська економіка.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Євросоюз вирішив перекрити фінансування газових проектів через свій гігантський інвестбанк і вкладати ці мільярди євро в «зелену» економіку.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: mind.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!