RSS
Новости
13 декабря 2019, 15:06
Ілон Маск: «Шматок пустелі в Арізоні забезпечив би сонячною енергією усі США»
Керівник Tesla нагадав про амбіції і можливості сонячного підрозділу компанії. За його розрахунками, нікому непотрібної ділянки землі площею в 26 000 кв. км вистачить, щоб забезпечити всі потреби США в електроенергії. Ще декілька «квадратів» потрібно для найбільшої у світі системи зберігання енергії.

Ілона Маск в черговий раз піднімає тему створення величезної сонячної ферми, яка могла б забезпечити чистою енергією усі Сполучені Штати Америки. В ході твіт-баталії він пригадав Біллу Гейтсу статтю від 2011 року, в якій засновник Microsoft висловлювався за розвиток атомної енергетики.

За розрахунками Ілона, забезпечити США енергією сонця могла б «гігаферма» розміром 100 на 100 миль - в безлюдахих районі Арізони, Юти, Техасу - «та де завгодно». У розрахунках він керувався дослідженням Лондонського університетського коледжу (UCL).

Tesla - це не лише електромобілі, а й підрозділ з випуску сонячних панелей і черепиці. Довгий час він давав лише збитки, але тепер Ілон впевнений, що потенційно цей бізнес може перевершити масштабами навіть випуск електрокарів.

Вперше про «гігафабрику» для виробництва енергії Маск згадав в 2015 році - 100 на 100 миль це відмінна ілюстрація можливостей технології.

У 2017 році він, повернувшись до цієї теми, додав в схему ще й найбільше сховище енергії. Рішення на базі технологій Tesla зайняло б площу ще в одну квадратну милю (2,6 кв. км) - «і у вас буде енергія 24/7».

«Одна квадратна миля, ось і все», - повторював він.

З тих пір Tesla збільшила ємність найпродуктивніших промислових батарей в 14 разів, так що ця частина установки стане компактнішою.

Пост лондонського дослідника з UCL Ендрю Сміта ще більш оптимістичний, ніж розрахунки Маска - а це, як правило, нелегко. Сміт вважав генерацію від площі в 10 000 кв. км в Техасі з середньою ефективністю в 21%. У нього вийшло близько 500 ГВт, і це значно більше річного споживання енергії в США - в районі 425 ГВт.

За розрахунками Popular Mechanics, щоб накрити площу в 10 000 кв. миль сонячним дахом від Tesla - знадобиться близько $ 6 трлн. Це приблизно річний ВВП Японії.

Втім, незважаючи на економічну неспроможність цього плану, в рамках фантастичності йому ще далеко до пропозиції Маска відбомбити полюса Марса ядерним зарядами, щоб вивільнити СО2 і створити на планеті атмосферу.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
Теги
Tesla СЭС
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!