RSS
Новости
13 декабря 2019, 16:11
Ємність літій-іонних батарей може зрости на 30%
Застосування збагачених марганцем матеріалів з надлишком літію замість традиційних оксидів з різним співвідношеннями нікелю, марганцю і кобальту, значно збільшує здатність катодного матеріалу акумулювати енергію на одиницю об'єму/маси.

Однак, в ході введення і виведення іонів літію подібні високоємні катоди швидко деградують: оксидні шари трансформуються в кристалічну структуру з несприятливими електрохімічними властивостями. Це супроводжується зниженням напруги зарядки і розрядки.

Команда з Технологічного інституту в Карлсруе (KiT) в статті для Nature Communications описала раніше невідомий основний механізм такої деградації, розуміння якого сприятиме підвищенню ємності літій-іонних батарей на 30%.

Базою для цієї роботи послужив Центр електрохімічного зберігання енергії (Center for Electrochemical Energy Storage Ulm & Karlsruhe, CELEST).

«Ґрунтуючись на детальних дослідженнях високоенергетичного катодного матеріалу, ми виявили, що деградація відбувається не безпосередньо, а опосередковано - через утворення малопомітної кам'яної солі, що містить літій», - розповів Вейбі Хуа (Weibo Hua), один з головних авторів дослідження.

Ці висновки команди KIT є важливою віхою на шляху до створення високоенергетичних літій-іонних батарей для електромобілів. Вони дозволяють випробувати нові підходи до мінімізації деградації шаруватих оксидів і приступити власне до розробки комерційних варіантів батарей нового типу.

Раніше ЕлектроВісті писали, що українці придумали як зарядити електромобіль за 5 хвилин.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ko.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!