RSS
Новости
20 декабря 2019, 20:35
GE Renewable Energy ввела в дію прототип «найпотужнішої офшорної вітрової турбіни»
Компанія GE Renewable Energy почала випробування прототипу гігантського вітряка Haliade-X номінальною потужністю 12 МВт, встановленого в роттердамському порту в Нідерландах, іменованого інженерами не інакше як «найпотужніша офшорна вітрова турбіна».

Висота рекордної установки, виробленої на заводі у французькому Сен-Назер, становить 260 метрів, розмах лопастей - 107 метрів.  За 24 години після включення вона встигла виробити 262 мВт*год енергії.  Цього достатньо, щоб забезпечити електрикою 30 000 домогосподарств.  Примітно, що енергія, вироблена Haliade-X, не пропадає дарма: вітряк підключений до місцевої енергомережі, і вироблену електрику купує нідерландський енергохолдинг Eneco.

Хоча вітрогенератор спроектований для отримання енергії морського вітру в офшорах, прототип було вирішено розмістити на березі, щоб «спростити процес тестування».

GE Renewable Energy має намір комерціалізувати інноваційну турбіну в першій половині 2021 року, а в другій половині - налагодити її серійне виробництво.

Цікаво, що модель Haliade-X вже розглядається в якості основної вітрової турбіни в декількох офшорних проектах.  Зокрема, її планують закуповувати для станції Dogger Bank потужністю 3600 МВт біля берегів Британії і для американського проекту Ocean Wind потужністю 1100 МВт.

Раніше повідомлялося, що General Electric побудує в Нідерландах найбільший вітряк в світі.

Башта буде встановлена на березі Північного моря і піддасться тестуванням протягом 5 років, після чого планується початок виробництва і комерційної продажі нової моделі.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: itc.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!