RSS
Новости
20 декабря 2019, 22:15
Збитки "Енергоатому" через імпорт російської електроенергії склали 100 млн грн - експерт
НАЕК "Енергоатом" офіційно підтвердив, що імпорт електроенергії з Росії, який почався через "поправку Геруса", призводить до збитків держкомпанії через введені системним оператором обмеження на роботу атомних електростанцій (АЕС).

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

"Тільки за першу половину грудня збитки становлять майже 100 млн грн, оскільки "Енергоатом" виробив на 83,61 млн кВт-год електроенергії менше, ніж міг і повинен був виробити", - пише експерт.

За його інформацією, це стало наслідком введення балансових обмежень на роботу АЕС з боку системного оператора компанії "Укренерго", причиною чого став зростаючий імпорт електроенергії з Росії.

Експерт також наводить вислів в.о. президента "Енергоатому" Павла Павлишина, який стверджує, що зростання імпортних поставок привело до погіршення фінансового стану компанії і спричинить подальшу деградацію.

"Імовірно, середня ціна електроенергії з урахуванням 10% на вільному ринку становить 67-68 коп/кВт-година максимум. На сьогодні кредитний портфель компанії складає 26 млрд грн, 13 млрд грн винен "Енергоринок". Сьогодні кредиторська заборгованість по компанії становить 4, 5 млрд грн. Становище компанії вкрай складне", - наводить експерт слова Павлишина.

Корольчук вважає неприйнятною позицію профільного комітету Верховної Ради на чолі з Андрієм Герусом, який не тільки відкрив комерційний імпорт електроенергії з РФ, але і маніпулює громадською думкою в питанні імпорту електроенергії з Росії.

"На цьому тлі навіть не дивує байдуже ставлення енергетичного комітету Верховної Ради на чолі з Андрієм Герусом до проблем АЕС і "Енергоатому"... Всі ці популістські заяви і закони нібито про скасування імпорту електроенергії з Росії виявилися черговою маніпуляцією Геруса", - підсумував експерт.

Раніше повідомлялося, що Рада заборонила імпортувати електроенергію з Росії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: gazeta.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!