RSS
Новости
27 декабря 2019, 11:18
Президент Чехії закликав розвивати атомну енергетику
Президент Чехії Мілош Земан заявив, що вважає за необхідне будівництво нових енергоблоків на національних АЕС, а також застеріг від зайвого захоплення дискусіями про глобальну зміну клімату, які, за його словами, можуть завдати шкоди добробуту жителів республіки і всього Євросоюзу.

"Мені шкода, що, згідно зі схваленим 16 грудня чеським урядом і розрахованим на 30 років "Національним інвестиційним планом ", будівництво нових енергоблоків на національних АЕС дещо затримується", - зазначив Земан в своєму різдвяному посланні співгромадянам, яке транслювали місцеві телеканали і радіостанції. "Відновлювальні джерела енергії нестабільні. Сонце іноді світить, а іноді не світить. Вітер іноді дме, а іноді не дме", - сказав він.

Президент підкреслив, що відновлювані джерела енергії не можуть забезпечити зростаючі потреби чеської економіки. Так, наприклад, сонячні електростанції дають лише 3% електроенергії в республіці, отримують багатомільярдні дотації з держбюджету і є нерентабельними.

"Думаю, що дискусії, які відбуваютьсяу світі з приводу глобальних змін клімату, перероджуються в нову релігію, - зазначив Земан. - На нашій планеті вже мільйони років чергуються періоди тепла і холоду. Не впевнений, що вирішальним фактором глобального потепління є промислова діяльність людини, а не закони природи і Всесвіту ".

У зв'язку з цим він застеріг від посилення "зеленої ідеології" в Євросоюзі, бо якщо керівні органи ЄС будуть активно просувати засновані на ній енергетичні проекти, то вартість електроенергії в країнах спільноти різко зросте. Внаслідок цього промислові підприємства перенесуть виробництво в країни, де енергія буде коштувати дешевше.

"З Євросоюзу в цьому випадку вийде екологічний музей під відкритим небом, життєвий рівень жителів якого знизиться", - підкреслив Земан.

Нагадаємо, що в Чехії діють дві АЕС - "Темелін" і "Дуковани". "Національний інвестиційний план", який згадав Земан, передбачає будівництво по новому енергоблоку на кожній з них. Прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабіш, представляючи даний документ 16 грудня, повідомив, що кожен з цих енергоблоків обійдеться в середньому в 150 млрд крон (€ 6 млрд). На АЕС "Дуковани" роботи з будівництва додаткового енергоблоку почнуться в 2029 році. За АЕС "Темелін" терміни поки не встановлені.

Раніше ЕлектроВісті писали, що на зустрічі в Брюсселі лідери країн Європейського союзу домовилися досягти нульового балансу вуглецевих викидів в атмосферу до 2050 року. З угоди поки виключена Польща, чия економіка сильно залежить від вугілля.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: atomic-energy.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!