RSS
Новости
3 января, 11:59
На Сумщині запрацювала перша сонячна електростанція потужністю 5 МВт
У Куянівці Білопільського району побудували сонячну електростанцію потужністю 5 МВт. Звела її компанія «Українські енергетичні рішення» коштом грузинської «Міжнародної енергетичної корпорації».

21 тисяча сонячних панелей подаватимуть електроенергію до Куянівки, Білопілля та Сум, говорить головний інженер компанії Павло Подибайло.

Станцію збудували протягом двох місяців. Витратили 5 мільйонів євро. Це гроші іноземних інвестицій. 6 гектарів землі орендували на 49 років. Гроші за неї йтимуть до бюджету Куянівської сільської ради. На рік – це понад мільйон гривень. З інфляцією сума зростатиме. Сонячна електростанція розташована за межами села. Раніше Куянівський цукрозавод використовував її під поля фільтрації. Після його закриття у 1996 році це місце пустувало.

Другу станцію, потужністю 17 МВт, планують звести поруч у березні. Крім того, на Сумщині вже будують сонячні електростанції в Тростянці та Кролевці. Першу зводить німецька компанія, другу будують за гроші інвесторів із Німеччини та Голландії.

Раніше ЕлектроВісті писали, що ПАТ "Сумиобленерго"  реконструювало мережі 35/10 кВ для приєднання сонячної електростанції (СЕС) ТОВ "Українські енергетичні рішення 2018" потужністю 23 МВт (Куянівскій сільрада Білопільського р-ну Сумської обл.).

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!