RSS
Новости
3 января 2020, 16:24
З революційних сонячних панелей можна буде робити вікна
Сучасні сонячні панелі, хоч і ефективний спосіб отримання енергії, проте вони доволі габаритні. У більшості випадків їх розташовують або на окремих полігонах, або ж на дахах будинків. Вчені вирішили розширити сферу застосування фотоелементів і зробили їх прозорими.

Сонячні батареї виробляють з кристалічного кремнію, який сам по собі не пропускає світло. Поки інші дослідники намагалися підібрати альтернативний матеріал для прозорих фотоелементів, корейські вчені вибрали простіший і, як виявилося, ефективніший метод.

Вони просвердлили в тонкій пластині безліч мікроскопічних отворів у певному порядку. В результаті для людського ока фотоелемент став прозорим і практично безбарвним. Річ у тім, що більшу частину площі матеріалу займають отвори діаметром близько 100 мкм кожен, які вільно пропускають світло. Решта поверхні, як і раніше здатна конвертувати сонячну енергію в електрику. За словами творців, їх батарея сягає 12,2% ефективності проти стандартних 20-25%. 

Вчені збираються замінити новими сонячними панелями звичайні вікна – вони навіть провели серію тестів, проте не змогли домогтися стабільного результату. В майбутньому автори проекту планують збільшити ефективність прозорої батареї до 15%, а також зробити її більш міцною. Не виключено, що в перспективі цю розробку можуть впровадити в екрани смартфонів, планшетів, ноутбуків та інших мобільних пристроїв, підвищивши тим самим їх автономність.

Раніше ЕлектроВісті повідомляли про створення фотоелементів, які розтягуються на 95% без втрати ККД.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: 24tv.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!