RSS
Новости
10 января 2020, 16:32
Інвестор Том Блум: «Ні в якому разі не вкладайтеся в акумулятори»
Блум, який особисто інвестував в 30 компаній в сфері чистої енергії, дає досить незвичну пораду всім, хто придивляється до перспективних батарей. На перший погляд здається, що перспективи величезні: системи зберігання енергії зростають бадьорими темпами, а розвиток цілої низки галузей залежить від ємних акумуляторів. Але не все так просто.

Мільйонер Том Блум, що спеціалізується на інвестиціях у відновлювану енергетику радить ні в якому разі не інвестувати в нові технології акумуляторів. І пояснив Business Insider, чому всім варто триматися від цієї сфери подалі.

Від систем зберігання енергії чекають бурхливого зростання в найближчі роки. У США відновлювальна енергетика вже породила багатомільярдну індустрію, і аналітики пророкують триразове зростання цього ринку в 2020 році.

Зараз саме венчурний капітал рухає прогресом галузі. За даними Mercom Capital Group, венчурні вкладення в системи зберігання енергії за дев'ять місяців 2019 року досягли $ 1,6 млрд - це удвічі більше, ніж в аналогічному періоді 2018 року.

Блум, однак, впевнений, що заробити на перспективних технологіях зможуть одиниці: «Тікайте геть. Це вкрай складна область, і заробити на цьому непросто ».

Нові технології акумуляторів спокушають потенційних інвесторів, але набагато легше розоритися, вклавши в цікавий стартап десятки мільйонів доларів, ніж заробити на цьому.

Розробка і впровадження батарей - багатоступінчастий процес. Вже на першому етапі варто розібратися в безлічі характеристик хорошої батареї: ємності, швидкості зарядки, безпеки, деградації. Не кажучи вже про те, що їх багато видів: літій-іонні, літій-металеві, цинкові, нікелеві.

«І кожен [стартап] заявляє, що його технологія - найкраща», - підкреслює Блум.

Але навіть якщо вам пощастило вгадати, і ваш стартап «доточив» технологію і навіть побудував фабрику - ви ризикуєте нічого не заробити.

Додатковим навантаженням є те, що змагатися потрібно з глобальною індустрією: літій-іонні батареї постійно дешевшають. За 8 років вони втратили 85% в ціні, і експерти Bloomberg впевнені, що така динаміка ставить хрест на розвитку всіх альтернативних технологій. В крайньому випадку, на найближчі 10 років.

«Пришліть-но мені список людей, які розбагатіли на акумуляторах. Порада дуже проста: тримайтеся подалі», - резюмує Блум.

При цьому, підкреслює він, є чимало по-справжньому перспективних технологій для довгострокового зберігання - це та область, в якій використовувати літій-іонні батареї занадто дорого. Як приклад він наводить компанію Highview Power, яка пропонує охолоджувати повітря до рідкого агрегатного стану. Енергія вивільняється при його нагріванні, коли, перетворюючись в суміш газів, він розширюється в 700 разів.

Блум радить придивитися до двох суміжних галузей, де є хороші можливості для побічного заробітку: це зарядні станції для транспорту, а також енергозберігаючі технології для розумного будинку. Вони збирають гігабайти даних, для яких можна знайти зацікавленого покупця.

Раніше ЕлектроВісті повідомляли, що уряд Трампа починає програму по досягненню світового лідерства США у сфері зберігання енергії.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое