RSS
Новости
10 января 2020, 17:26
Австралійські пожежі змінять клімат по всій планеті
Катастрофічні пожежі в Австралії вважаються одним з наслідків глобального потепління. Однак вони ж можуть додатково підсилити його, що призведе до ефекту доміно, що впливає на всю планету.

Лісові пожежі рекордної інтенсивності, що вирують в Австралії протягом декількох місяців, призвели до катастрофічних збитків для економіки і дикої природи. Однак експерти попереджають, що вони можуть мати глобальні наслідки для клімату планети.

Гігантські пожежі можуть формувати власну погоду, і австралійці в цьому вже переконалися. Наприклад, гаряче повітря і дим породжують так звані пірокумулятивні хмари. Часом в них навіть виникає блискавка, удари якої призводять до нових спалахів. Подібно гігантським димоходам, такі хмари направляють дим від пожеж високо в стратосферу, де він зберігається протягом декількох місяців і впливає на погоду.

За попередніми оцінками, під час нинішнього пожежного сезону Австралія стала зоною з унікально високою щільністю пірокумулятивних хмар.

Інші наслідки пожеж - масштабні викиди вуглекислого газу і сажі - виходять далеко за межі континенту. У медіа та соціальних мережах широко поширювалися кадри з Нової Зеландії, де дим від австралійських пожеж пофарбував небо в незвичайні тривожні кольори.

Однак забруднюючі речовини від пожеж можуть поширюватися і на більшу відстань. Наприклад, відомо, що викиди від канадських лісових пожеж з легкістю досягають Європи, перетинаючи Атлантику. В кінцевому рахунку попіл, що циркулює в атмосфері досягне навіть полярних льодовиків і прискорить їх танення.

Це лише початок

Світові ЗМІ, що висвітлюють пожежі в Австралії, малюють картину локальної катастрофи, в той час як ситуація має значення для всього світу. На думку кліматологів, є зв'язок між кліматичними змінами і пожежами такого масштабу.

Хоча щорічні вигоряння, що вважаються нормою для багатьох місцевих екосистем, ніколи раніше пожежі не починалися так рано і не досягали такої інтенсивності. Ситуацію ускладнили рекордна спека і посуха.

У міру антропогенних кліматичних змін подібні катастрофи відбуватимуться все частіше. Більш того, самі нинішні пожежі вносять вклад в глобальне потепління. І, зрозуміло, пожежі стали джерелом величезної кількості небезпечного для клімату вуглекислого газу.

Австралійські пожежі можуть стати ще однією точкою неповернення на шляху до кліматичного апокаліпсису. На думку експертів, багато з них людство вже пройшло.

Раніше експерти повідомляли: «Темпи переходу на чисту енергію потрібно збільшити в п'ять разів».

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!