RSS
Новости
10 января, 22:40
Урядовий законопроект про "зелені" тарифи внесуть наприкінці січня
Урядовий законопроект змін до закону "Про альтернативні джерела енергії" та в закон "Про ринок електроенергії" для перегляду "зеленого" тарифу оприлюднять наприкінці січня 2020 року. Про це розповів міністр енергодовкілля Олексій Оржель.

"Підготовка йде. Ми розробили порядок їх проведення, узгодили його з усіма зацікавленими центральними органами влади. Наприкінці січня ми будемо пропонувати зміни до закону про альтернативні джерела енергії та в закон про ринок електроенергії", — розповів міністр.

Оржель нагадав, що міністерство не підтримало депутатський законопроект №2543, який підтримали власники станцій на відновлювальних джерелах енергії (ВДЕ).

"Їм (власникам "зелених" станцій) запропонували розробити компромісний варіант перегляду зеленого тарифу. Але ж компроміс – це не виконання бажань однієї сторони", — зауважив міністр.

Нагадаємо, у Міненергодовкілля розкритикували законопроект №2543, як такий, що призведе до необґрунтованого підвищення тарифів для кінцевих споживачів і відповідно матиме негативні наслідки для економіки України. 

Міністерство готує комплексний пакет заходів для стабілізації ситуації з ВДЕ.

Цей пакет передбачає зміну державної підтримки ВДЕ: припинення субсидування втрат у електромережах, підтримка учасників, які погодились на реструктуризацію "Зеленого" тарифу, покращений PrePPA, підвищення ціна для побутових споживачів електроенергії з великим обсягом споживанням. Від учасників ринку очікувалась добровільна реструктуризація, скорочення строків введення в експлуатацію об’єктів ВДЕ за "зеленим" тарифом, зміна положень щодо відповідальності за небаланс.

Раніше повідомлялося, що 49 народних депутатів підготували подання до Конституційного Суду, щодо визнання неконституційними законодавчих положень в яких йдеться про "зелені тарифи". Мова йде про низку положень в законах "Про альтернативні джерела енергії" та "Про ринок електричної енергії".

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!