RSS
Тренды
17 января, 10:19
Продажі електромобілів в Китаї та США впали у 2019 році
У минулому році продажі електромобілів на двох найбільших автомобільних ринках світу - в КНР і США - знизилися в порівнянні з 2018 роком.

Це випливає з публікації німецької організації Center of Automotive Management (CAM).

У статистиці враховані «чисті» електромобілі, у яких немає двигуна внутрішнього згоряння (BEV), та гібриди (PHEV).

У Китаї було продано трохи більше ніж 1,2 млн електромобілів, 81% з яких BEV. Падіння в порівнянні з 2018 роком склало 4%, воно пояснюється скасуванням / зниженням субсидій на покупку електричних машин в середині року. Однак у зв'язку із загальним падінням продажів легкових автомобілів в КНР на 8%, частка електромобілів в річних продажах навіть зросла з 4,5% до 4,7%.

У США, за попередніми оцінками, реалізація електромобілів скоротилася на 10%, а їх частка в загальних продажах знизилася з 2,1% у 2018 році до 1,9% в минулому.

Пропоновані різними джерелами пояснення спаду в США включають нерівномірний розвиток інфраструктури продажів і обслуговування в різних регіонах, обмежена кількість моделей, відкладений попит (споживачі очікують нові моделі), недолік знань споживачів, а також відомі питання вартості, діапазону і часу зарядки.

У Європі ситуація виглядає по-іншому. У Нідерландах відзначене феноменальне зростання ринку (+150). Частка електромобілів в продажах тут досягла 15%. У Німеччині, найбільшому європейському ринку, продажі зросли на вагомі 50%.

Що далі? BloombergNEF прогнозує, що глобальні продажі електромобілів виростуть у 2020 році на 20%.  Водночас в Китаї та Північній Америці відновлення бурхливих темпів зростання не очікується.

Напомним, что украинцы в течение 2019 зарегистрировали 7542 автомобилей, работающих исключительно на электрической тяге. При этом, судя по статистике, в Украине завозятся не новые электромобили, а с пробегом. Из общего количества зарегистрированных авто 7012 это обычные легковушки, а 530 используются в коммерческих целях.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!