RSS
Новости
17 января 2020, 10:51
У Білорусі потужності відновлюваної електроенергетики досягли 411 МВт
У Білорусі електрична потужність установок на відновлюваних джерелах енергії на 1 січня 2020 року досягла 411 МВт.

Про це заявив заступник голови Держстандарту Білорусі - директор Департаменту з енергоефективності Михайло Малашенко 11 січня в ході 10-ї сесії асамблеї Міжнародного агентства з відновлюваної енергії (МАВЕ).

«Фактична електрогенеруюча потужність установок ВДЕ з 2010 по 2019 рік зросла у 8 разів, з 2017 по 2020 рік - у два рази, - зазначив він. - Білорусь підтримує ініціативу МАВЕ, спрямовану на трансформацію енергетичного сектора, просування питань інтеграції відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в енергосистему за рахунок широкомасштабного поширення технологій використання ВДЕ в будівлях і промисловості, на транспорті та сільському господарстві, розвитку "розумних" мереж, використання технологій акумулювання електричної енергії і злиття секторів".

Яскравим прикладом злиття секторів електроенергетики і транспорту є затвердження у 2018 році Програми створення державної зарядної мережі для зарядки електромобілів. Реалізація цієї програми дозволить оптимізувати добовий графік електроспоживання з урахуванням введення в експлуатацію у 2020 році атомної електростанції, знизити викиди і поліпшити екологію.

Залучення інвестицій у підвищення енергоефективності та розширення використання ВДЕ сприяє зниженню собівартості та підвищенню конкурентоспроможності продукції та послуг, покращенню якості життя та добробуту громадян.

За результатами 2018 року частка ВДЕ у валовому споживанні склала 6,2%, і відповідно до концепції енергетичної безпеки ця частка повинна бути збільшена до 9% у 2035 році.

На даний момент в Республіці Білорусь діє 55 фотоелектричних станцій потужністю 156,6 МВт (найбільша - Речицька ФЕС ПО "Белорусьнафта", 56 МВт); 51 гідроелектростанція потужністю 95,3 МВт (найбільші - Полоцька (21,6 МВт) і Вітебська (40 МВт) введені в експлуатацію у 2017 році); 99 вітроенергетичних установок потужністю 108,6 МВт (найбільший вітропарк (6 об'єднаних ВЕУ) - Новогрудський р-н, 9 МВт, РУП "Гродноенерго"); 26 біогазових комплексів потужністю 34,9 МВт (найбільший у СВК "Світанок ім. Орловського", 4,8 МВт); 9 міні-ТЕЦ на деревному паливі електричною потужністю близько 15,5 МВт.

Активно розвивається використання ВДЕ і у теплопостачанні, де головним чином переважає біомаса; на постійній основі реалізуються інвестпроекти з кредитним фінансуванням Світового банку. Частка ВДЕ у виробництві теплової енергії у 2018 році становила 9,1%.

Михайло Малашенко запропонував МАВЕ провести у 2020 році у Білорусі як країні, що має величезний досвід використання біопалива для потреб опалення та гарячого водопостачання у системі житлово-комунального господарства, регіональний семінар для країн Центральної та Південно-Східної Європи з даної тематики.

Раніше ЕлектроВісті писали, що у 2020 році в Республіці Білорусь побудують вітряну електростанцію (ВЕС) потужністю 25 МВт. На реалізацію проекту залучено близько $ 40 млн. іноземних інвестицій, повідомляє Мінприроди Республіки Білорусь.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!